راسان خبر/مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام از حضور فعال استان در هفدمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با موضوع طبیعت‌گردی و گردشگری ماجراجویانه خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ فرزاد شریفی با عنوان اینکه برگزاری چنین نمایشگاهی ظرفیت‌های لازم را برای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند، اظهار کرد: این نمایشگاه هر ساله برگزار می‌شود تا علاقه‌مندان قبل از تعطیلات ایام نوروز با جاذبه‌های گردشگری استان‌ها آشنا شوند و شاهد نوروزی با سفرهای پررونق در ایام تعطیلات نوروزی باشیم.

وی افزود: استان ایلام همانند سال‌های گذشته با تمام امکانات موجود در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران به‌منظور معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان با موضوع طبیعت‌گردی و گردشگری ماجراجویانه حضور دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران و متنوع کردن حضور بخش خصوصی است.

شریفی اضافه کرد: استان ایلام نیز با معرفی موسیقی آیینی سنتی و نمایش صنایع‌دستی شاخص استان، سوغات و خوراکی‌ها، فرصت‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری، دمنوش‌های ویژه استان و… در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف از شرکت در این نمایشگاه معرفی هر چه بیشتر پتانسیل‌های گردشگری و صنایع‌دستی استان به هموطنانمان است افزود: استان ایلام علاوه بر این با بخش خصوصی شامل دفا‌تر خدمات گردشگری، صنایع‌دستی، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و … در این نمایشگاه حضور یافته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام ادامه داد: در استان ایلام نیز بخش‌های مختلف درگیر با موضوع گردشگری انجمن راهنمایان گردشگری، فعالان بوم‌گردی و گردشگری ماجراجویانه حضور دارند و فرصت‌های سرمایه‌گذاری معرفی خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ایلام شهر ملی گلیم نقش برجسته است دبیرخانه شهر گلیم نقش برجسته در این نمایشگاه حضور پیدا کرده و همزمان هم تولیدکنندگان برجسته و فعال ما در این زمینه شرکت دارند.

کد خبر/۹۲۰۴۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر