راسان خبر/معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توزیع عادلانه منابع و ارتقاء سرانه فرهنگی استان‌ها از اولویت‌های این وزارتخانه در دولت سیزدهم است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛  سیدمحمود اسلامی در سفر به ایلام در نشست صمیمی با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، اظهار کرد: ایلام مرکز ثقل مقاومت مردم غرب ایران بوده و رشادت، شهامت و پایمردی مردم این سرزمین زبانزد است. استانی که به گواهی تاریخ مقاومت ایران اسلامی، بیش از ۳۴۰ مرتبه بمباران شد و مردم این خطه جانانه در مقابل دشمن ایستادگی و مقاومت کردند. شما مردم نجیب، اصیل و مهمان نوازی هستید.

وی با بیان اینکه اینجا شهر و استان طریق الحسین (ع) است، افزود: ما وظیفه داریم در راستای حل مشکلات استان، همه توان خود را به کار بگیریم. فلسفه حضورم در بین همکاران شاغل در استان ها، بررسی مسائل و مشکلات مختلف حوزه اداری، مالی، رفاهی و معیشت است؛ موضوعی که مقام عالی وزارت تأکید ویژه ای بر آن دارد و یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های ایشان ارتقاء سرانه فرهنگی استان‌ها و توزیع عادلانه منابع است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در جلسه اخیر شورای معاونین هم مقام عالی وزارت مجدداً بر توجه به این حوزه تأکید ویژه داشتند، خاطرنشان کرد: حضور در استان‌ها، بررسی مسائل و مشکلات معیشتی همکاران از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد تأکید ایشان قرار گرفت

اسلامی، منابع انسانی را پایه‌های اصلی رشد و تعالی هر سازمان دانست و خاطرنشان کرد: نیروی انسانی نه تنها جزو هزینه‌ها به شمار نمی‌آید بلکه بخشی از سرمایه‌های سازمان و جامعه محسوب می‌شود. سازمان‌هایی در مسیر دستیابی به اهداف موفق می‌شوند که نیروی انسانی موفق داشته باشند.

وی با بیان اینکه معاونت توسعه مدیریت و منابع اصلی‌ترین بخش رسیدگی به امور مربوط به کارکنان است؛ گفت: ما باید پاسخگوی ارباب رجوع، کارکنان و همکاران باشیم. زیرا پاسخگویی، یکی از اصلی‌ترین وظایف یک مدیر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه صحبت‌های خود توضیحاتی در خصوص پروژه‌های عمرانی حوزه فرهنگ و هنر ارائه کرد و گفت: در دولت مردمی و طی سفرهای دور اول و دوم ریاست جمهوری بیش از ۷ هزار میلیارد تومان از محل سفرهای استانی ریاست‌ محترم جمهوری برای تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مصوب شد.

وی با تأکید براینکه در اعتبارات امسال یک هزار میلیارد تومان برای تقویت بنیه فرهنگی استان‌ها در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: ۳۰ درصد از این مبلغ به تملک اختصاص دارد و تجهیز مجتمع های فرهنگی و هنری هم در این حوزه مد نظر قرار گرفته است.

اسلامی از برگزاری جلسات متعدد برای بازنگری در ساختار سازمانی وزارتخانه و استان‌ها هم خبر داد و گفت: هفته گذشته جلسه مربوط به این حوزه به اتمام رسیده و ساختار نهایی خدمت مقام عالی وزارت اعلام شد. به زودی جلسات کارشناسی و تصویب آن در سازمان امور اداری و استخدامی انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اخذ مجوز برای جذب ۴۰۰ نفر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: طی ۱۰ سال گذشته حدود ۲ هزار نفر خروجی از وزارتخانه داشتیم و جذب نیروی انسانی طی این سال‌ها کمتر از ۵۰۰ نفر بوده است. فراخوان جذب نیروی انسانی به زودی اعلام خواهد شد که در این فراخوان بخش عمده از سهمیه به استان‌ها اختصاص داده شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود پاسخگوی درخواست‌ها، مشکلات و مسائل کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام بود.

اسلامی در این سفر از مجتمع فرهنگی و هنری ایلام، ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کتابخانه مرکزی و پروژه در حال ساخت انجمن خوش نویسان ایلام بازدید کرد.

کد خبر/۸۷۲۷۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر