راسان خبر/مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ‌ ۸۷ هزار و ۸۵۲ حواله الکترونیک توزیع کود شیمیایی یارانه‌ای در استان برای مصرف کشاورزان توزیع شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سیامک بیگی با اعلام این خبر اظهار داشت: این تعداد حواله الکترونیکی به مقدار ۴۶ هزار و ۹۶۱ تن انواع کود شیمیایی توسط کارگزاران میان کشاورزان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش ارائه کود وجود دارد، افزود: ۶۱ عامل توزیع کود شیمیایی در استان و ۲۵ کارگزار در دهلران نسبت به توزیع کودهای ارائه شده بین کشاورزان اقدام می‌کنند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام با اشاره به اینکه سامانه پایش کودی به سامانه جامع پهنه بندی متصل است، گفت: لازم است هر کشاورز برای هر محصول درخواست خود را در سامانه پایش کودی ارسال کند چرا که این امر سبب می‌شود تا از این پس کودهای شیمیایی تنها به اشخاصی تعلق بگیرد که کشاورز هستند.

بیگی عنوان کرد: بهره برداران و مسئولان پهنه‌های تولیدی باید نسبت به ثبت دقیق اطلاعات زراعی و سطح زیر کشت خود به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه و اقدام کنند،

وی اضافه کرد: این اقدام به منظور حذف واسطه‌ها و جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو است و تلاش می‌ شود کود مورد نیاز کشاورزان به موقع توزیع شود و در دسترس آنها قرار گیرد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام در پایان از توزیع کود بر اساس الگوی کشت در بستر حواله الکترونیکی خبر داد و افزود: انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه دارای یارانه در سطح استان ایلام برابر الگوی کشت و حواله الکترونیکی بین کشاورزان و باغداران توزیع می گردد.

کد خبر/۹۲۹۰۷

  • نویسنده : سمیه آذرمهر