ایلام_مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به مناطق روستایی شهرستان تازه تاُسیس چوار تا پایان دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، عباس شمس الهی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ۵۱ روستای شهرستان چوار تاکنون ۳۱ روستا گازدار شده و عملیات گازرسانی به ۱۶ روستای در حال اجرای دیگر شهرستان تا پایان دولت نیز به اتمام می رسد و گازدار خواهند شد.

وی افزود: در حال حاضر نفوذ گازرسانی در مناطق روستایی این منطقه ۸۵ درصد است که با گازرسانی به ۱۶ روستای باقیمانده این شهرستان در پایان دولت، درصد خانوار روستایی برخوردار از نعمت گاز به ۹۹ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام تصریح کرد: مراحل مطالعه، طراحی و اجرای گازرسانی به ۴ روستای باقیمانده شهرستان نیز در برنامه سال ۱۴۰۰ شرکت گاز استان قرار دارد که تا پایان سال جاری، شهرستان چوار نیز به مناطق سبز استان می پیوندد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۹۰ مورد صنایع در این شهرستان گازدار شده که مهمترین آنها شرکت پتروشیمی ایلام می باشد که از مصرف کننده های عمده استان می باشد.

شمس اللهی تعداد مشترکین این شهرستان را سه هزار و ۸۰۰ مورد عنوان و خاطرنشان کرد: حدود ۶۰۰ مشترک این شهرستان در سال ۹۹ اشتراک پذیری شده اند و با اتصال روستاهای در دست اجرا به شبکه گاز، تعداد مشترکین شهری و روستایی این شهرستان به بیش از ۴۵۰۰ مشترک خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه تعداد ۱۱ ایستگاه TBS و CGS گاز در شهرستان احداث شده است افزود: مجموعاُ ۲۴۹ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در محدوده شهرستان چوار طراحی و اجرا گردیده است و از طریق این خطوط به مشترکین خدمات رسانی انجام می شود.

شناسه خبر/