محمد کریمیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: حضور تیم “خیریه دندانپزشکی” در سطح استان و ارائه خدمات دندانپزشکی به جامعه هدف افزاد نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی تحت پوشش ارزش اقدام خیرخواهانه این تیم دندانپزشکی را به جامعه نشان خواهد داد. […]

محمد کریمیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: حضور تیم “خیریه دندانپزشکی” در سطح استان و ارائه خدمات دندانپزشکی به جامعه هدف افزاد نیازمند و تحت پوشش نهادهای حمایتی تحت پوشش ارزش اقدام خیرخواهانه این تیم دندانپزشکی را به جامعه نشان خواهد داد.

وی افزود: این تیم  خیریه با تعداد  ۸۰ دندان پزشک، دستیار و .. از “یکم الی پنجم مردادماه” سالجاری در سطح شهرستان های ایلام، چرداول، سیروان، دره شهر، ملکشاهی  و مناطق سیل زده استان جهت ارائه خدمات شامل(عصب کشی، ترمیم، روکش، کشیدن دندان)حضور خواهند داشت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: بیشتر این خدمات در شهر ایلام به دانش آموزان پایه ششم ابتدایی ارائه خواهد شد که توسط مراکز بهداشتی و درمان و آموزش و پرورش غربالگری  و انتخاب شده است.

وی بیان داشت: زمینه‌های مناسب جهت استقرار این تیم دندانپزشکی و رفاه و آسایش آنان در راستای ارائه خدمات به جامعه هدف فراهم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: پزشکان شایسته و مردم‌مدار می‌توانند با روحیه خدمتگذاری به مردم و مناطق محروم استان؛ تیم های خیریه در حوزه‌های مختلف پزشکی تشکیل دهند و از این به بعد بجای حضور تیم‌های خیریه از سایر نقاط کشور شاهد حضور متخصصان و پزشکان بومی در قالب تیمهای خیریه‌ای در مناطق محروم استان باشیم.

کریمیان یاداور شد: همچنین با پیگیری مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، با همکاری دانشکده دندانپزشکی و سرای سمن های سلامت استان و با همت تیم دندانپزشکی انجمن صرع ایران خدمات رایگان دندانپزشکی شامل (عصب کشی، ترمیم، جرم گیری و کشیدن دندان ) به بیش از ۸۰ نفر از بیماران مبتلا به صرع و ام اس ارائه گردید.

استان ایلام با ۶۷۰ هزار نفر کم جمعیت ترین استان کشور محسوب می شود.