ایلام_معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش ایلام از آغاز فعالیت‌های آموزشی و فرایند برگزاری کلاس‌های سوادآموزی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ بهروز حیدری  با اشاره به سیاست های ابلاغی سازمان نهضت سوادآموزی اظهار داشت: ثبت نام دوره های سوادآموزی از اول تیر ماه آغاز می شود.

وی افزود: فرایند کلاس‌گذاری و ثبت نام در دوره های سوادآموزی و تحکیم سواد از ۱ تیر ماه ۱۴۰۱ آغاز و لغایت ۳۰ دی ماه، و دوره انتقال از ۱ مردادماه ۱۴۰۱ لغایت ۳۰ آبان ادامه خواهد داشت.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش ایلام گفت: در سال جاری حجم ابلاغی سوادآموزان در دوره سوادآموز تعداد ۱۰۰۰ نفر، دوره انتقال تعداد ۱۰۰۰ کم سواد و در دوره تحکیم سواد تعداد ۱۰۷۰ نفر فراگیر پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: برای تحقق اهداف کمی سالیانه بخش قابل توجهی از آمار و اطلاعات اولیای دانش آموزان در قالب طرح پالایش مدرسه محور به منظور احراز هویت و تعیین وضعیت سواد آنان با استفاده از اطلاعات دانش آموزی و سایر مستندات موجود در مدارس اقدام و نتایج آن در سامانه سوادآموزی برای استفاده بارگذاری شده است.

حیدری بیان داشت: واحدهای سوادآموزی شهرستان/منطقه مجاز هستند تا سقف ۱۰ درصد از حجم کمی سال را به ثبت نام افراد بالای ۵۰ سال با هماهنگی معاونت سوادآموزی اختصاص دهند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان ابراز امیدواری کرد: با استعانت از الطاف بی کران الهی، همراهی و همفکری مسئولان خدوم و مؤمن سایر دستگاه‌های اجرایی استان، اساتید معزز حوزوی و دانشگاهی و اجرای طرح‌های سوادآموزی بزرگسالان در مناطق عشایری استان، طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی و سوادآموزی در ندامتگاه‌ها ریشه این نقیصه دردآور اجتماعی به زودی از جامعه استان برکنده شده و نهضت سوادآموزی استان گام های جدی و در خوری را در مسیر تعالی آموزش بزرگسال بردارد. بی شک تعامل و همیاری همه عزیزان نقش بسزایی در اجرای طرح ریشه‌کنی بی‌سوادی ایفا خواهد کرد.

کد خبر/۶۹۰۸۳