سید حمید مصطفایی به مدیرکل حج و زیارت استان ایلام روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای آغاز ثبت نام سامانه سماح (یکم شهریور) تاکنون یک هزار و ۴۳ ایلامی در غالب ۶۹۰ گروه جهت حضور در پیاده روی اربعین در این سامانه ثبت نام کرده اند. وی افزود: […]

سید حمید مصطفایی به مدیرکل حج و زیارت استان ایلام روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای آغاز ثبت نام سامانه سماح (یکم شهریور) تاکنون یک هزار و ۴۳ ایلامی در غالب ۶۹۰ گروه جهت حضور در پیاده روی اربعین در این سامانه ثبت نام کرده اند.

وی افزود: زائران برای شرکت در مراسم اربعین سالجاری می‌توانند از  نوزدهم شهریور  (۱۰ محرم ) تا هفتم آبان بدون نیاز به دریافت روادید و به شرط ثبت نام در سامانه «سماح» همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.
مدیرکل حج و زیارت استان بیان داشت:  ثبت نام اینترنتی متقاضیان شرکت در همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی به نشانی https://samah.haj.ir  از اول شهریور آغاز شد.
وی گفت: با توجه به لغو روادید پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال بیش از ۳ میلیون نفر با تردد از مرز مهران در کنگره بین‌المللی اربعین حضور پیدا کنند.
مصطفایی خاطرنشان کرد: مردم استان  همواره در طول سالیان گذشته در ایام اربعین حسینی به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت زوار آقا امام حسین (ع) بوده و افتخار پایتختی خادمی زوار سیدالشهدا (ع) نصیب مردم ولایتمدار  ایلام شده است.
مرز مهران از پل زائر به سمت پایانه مرزی مهران به عنوان گلوگاه اصلی تردد زوار اربعین است
شهرستان مهران با جمعیتی بیش از ۲۵ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام واقع شده‌ است.
کنگره جهانی پیاده روی اربعین حسینی هر سال با حضور تعداد بیشتری از مسلمانان و دوستداران اهل بیت برگزار شده و سال به سال بر شکوه این مراسم افزوده می شود.