ایلام_رییس اداره روابط عمومی و بین الملل شهرداری ایلام گفت: داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر برای شرکت در طرح تبلیغات پاک شهری از فردا شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه به مدت یک هفته با مراجعه به شهرداری ایلام در این طرح مشارکت کنند.

محمد سلطانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، اظهار کرد: داوطلبان یا نمایندگان آنان، یک قطعه عکس باکیفیت از خود را روی یک حلقه سی دی اسکن کرده و تحویل شهرداری ایلام دهند.

وی افزود:  با چاپ بنر حاوی چهره و اسم نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نصب این بنرها در ۲۰۰ نقطه شهری وظیفه تبلیغات برای آنها را بر عهده می گیرد و به منظور رعایت اعتدال در هر بنر عکس ها به صورت چرخشی در ردیف بالای آن قرار می گیرند.

رییس اداره روابط عمومی و بین الملل شهرداری ایلام گفت: نصب بنرها و استرابوردهای تبلیغاتی توسط شهرداری همزمان با شروع رسمی زمان تبلیغات انجام می شود و در صورت پاره شدن یا آسیب دیدن این اقلام شهرداری موظف به جایگزین کردن آنها تا پایان وقت رسمی تبلیغات است.

وی در خصوص تبلیغات برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم گفت: عکس و مشخصات این افراد نیز در ۵۵ نقطه شهری بوسیله استرابوردهای ۱۲ متری نصب می شود ضمن اینکه در این استرابوردهای تبلیغاتی برای چاپ عکس هر نامزد سه متر فضا در نظر گرفته شده است.

سلطانی تاکید کرد: همه کاندیداها موظف به شرکت در طرح تبلیغات پاک هستند و اجازه چسباندن پوستر داوطلبان به در و دیوار و معابر عمومی و اماکن همگانی داده نمی شود و در صورت مشاهده به عنوان تخلف انتخاباتی محسوب و با داوطلب مذکور برخورد خواهد شد.

رییس اداره روابط عمومی و بین الملل شهرداری ایلام در صورت مشاهده هر گونه اقلام تبلیغاتی چون پوستر، بنر و بورشور در معابر عمومی از سوی ستادهای انتخاباتی نامزدها که تخلف انتخاباتی محسوب می شود با فرد خاطی علاوه بر اینکه برخورد می شود، امکان جلوگیری از فعالیت ستاد انتخابات او نیز توسط کمیته تبلیغات انتخابات وجود دارد.

سلطانی در مورد هدف از اجرای تبلیغات پاک، گفت: شهرداری ایلام مبتکر تبلیغات پاک در کشور بود که در جریان تبلیغات انتخابات های چند سال اخیر انجام داد و مورد استقبال و تایید سایر شهرداری های کشور و تهران قرار گرفت و به منظور جلوگیری از ایجاد آلودگی های بصری ناشی از چسباندن پوستر بر معابر عمومی این نوع تبلیغات پاک در ایلام انجام می شود.

شناسه خبر/۵۱۹۳۵