راسان خبر/قائم مقام کمیته امداد استان ایلام گفت: ارائه خدمات قرض الحسنه ای به نیازمندان یکی از رویکردهای اصلی و نوین کمیته امداد در راستای خدمت رسانی مطلوب به نیازمندان است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ ستار ناصری در نشست کار گروه جذب سپرده و کمک های مردمی قرض الحسنه این نهاد اظهار داشت: امداد در حال حاضر اشتغال زایی برای نیازمندان و همچنین رفع مشکلات ضروری آنان را در قالب خدمات و کمک های قرض الحسنه ای در اولویت قرار داده است.

وی با عنوان اینکه هم اکنون توسعه کمی و کیفی موسسات خیریه و صندوق های قرض الحسنه به امری ضروری مبدل شده است افزود: این موسسات به عنوان بازویی توانا برای دولت و نظام و حلال مشکلات افراد نیازمند و قشر آسیب پذیر به حساب می آیند.

قائم مقام کمیته امداد ایلام ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه سنت الهی قرض الحسنه و ارائه خدمات متداول صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در شبکه بانکی کشور به مشتریان گفت: ،صندوق امداد ولایت با اجرای طرح قرض ماندگار از محل سپرده های خیرین و نیکوکاران و هم افزایی با صندوق های قرض الحسنه ای توانسته است بخشی از نیازهای مددجویان و سایر اقشار آسیب پذیر را در زمینه های ایجاد اشتغال، کمک هزینه های ازدواج، کمک هزینه های تحصیلی، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، ساخت، تأمین و تعمیرات مسکن و دیگر نیازهای مددجویان را برطرف نماید.

ناصری در ادامه به چالش های و راهکارهای تأمین مالی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت و بر لزوم بکارگیری راهکارهای همچون بازاریابی بهینه، فعالیت های میدانی موثر، چابک سازی ، تأمین مالی نوین و تقویت نیروی انسانی در بدنه عملیاتی در راستای جذب سپرده و کمک های مردمی قرض الحسنه تأکید کردند.

وی در ادامه نهادینه ¬سازی موضوع جذب منایع قرض¬الحسنه با ایجاد گفتمان در بین آحاد مردم خیر و نوعدوست را مهم تلقی کردند و خواستار فعال¬سازی نقش های بین حوزه¬ ای با هدف ارائه الگوی مطلوب و کاریردی در راستای تقویت جذب سپرده و کمک های مردمی شدند.

کد خبر/۹۵۱۰۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر