ایلام_راسان خبر_سازمان جهاد کشاورزی ایلام روز یک شنبه جوابیه ای در خصوص متن ( جهادکشاورزی ایلام شفاف سازی کند؛ ۱۵ تن گوشت وارداتی (منجمد) کدام فروشگاه ها توزیع شده است!!) به سایت خبری راسان خبر اعلام کرد.

خبرنگار محترم کانال خبری راسان خبر با سلام، احتراما پیرو درج مطلبی با عنوان توزیع گوشت وارداتی در سطح استان به استحضار می رساند: معاونت توسعه بازرگانی ونظارت و بازرسی کالاهای اساسی استان با همکاری پشتیبانی امور دام استان چهارشنبه ۴ بهمن ماه در راستای تنظیم بازار و نیاز هم استانی های عزیزمان اقدام به توزیع ۱۵ تن گوشت منجمد دولتی در بین فروشگاهای پروتئینی طرح تنظیم بازار در شهرستان ایلام و همچنین در فروشگاه های زنجیره ای در سایر شهرستان های استان نموده است.

باتوجه اختلاف قیمت گوشت منجمد دولتی با مشابه آزاد آن در سطح بازار و همجنین افزایش قیمت گوشت گرم، تقاضا نسبت به خرید گوشت منجمد دولتی افزایش یافته که این امر باعث جذب و توزیع سریع گوشت مورد نظر در فروشگاهها گردیده است.

در خصوص نحوه نظارت و بازرسی این مدیریت بر توزیع گوشت منجمد دولتی به استحضار هم استانی های شریف می‌رساند، گوشت‌های منجمد توزیعی با مدیریت ستاد تنظیم بازار استان تحت شدیدترین ملاحظات و نظارت‌ها و اقدامات فنی سازمان جهاد کشاورزی استان از مبدأ (شرکت پشتیبانی امور دام استان) تحت نظارت بازرسان این مدیریت توزیع می‌گردد که خوشبختانه با استقبال عمومی و رضایت نسبی شهروندان محترم رو به رو شده است.

در خصوص ادعای این رسانه محترم در خصوص عدم توزیع گوشت منجمد در سطح استان به استحضار می رساند؛ با توجه به بازرسی های میدانی بازرسان مدیریت نظارت و بازرسی، تمامی فروشگاه های طرح تنظیم بازار، گوشت منجمد دولتی را به قیمت مصوب توزیع نموده و هیچگونه تخلفی مبنی بر گرانفروشی مشاهده نگردیده است.

همچنین در خصوص ادعای ایشان مبنی بر فروش گوشت منجمد به قیمت ۱۸۰ هزار تومان لازم به توضیح است؛ که در راستای تامین و فراوانی کالای مذکور در سطح بازار علاوه بر شرکت پشتیبانی امور دام کشور شرکت های خصوصی(شرکت پارسیان، کوثر پاک رضوان، یگانه شمس کبیر و …) نیز اقدام به واردات و توزیع کالای مورد نظر با قیمت آزاد در سراسر کشور نموده است که ارتباطی با گوشت وارداتی که توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور تهیه و توزیع می شود ندارد .

در پایان مدیریت نظارت و بازرسی کالاهای اساسی استان از عموم هم استانی های شریف و گرانقدر تقاضامند است در صورت مشاهد فروش گوشت منجمد دولتی با برچسب پشتیبانی امور دام کشور خارج از قیمت مصوب، مراتب تخلف را با شماره ۱۲۴ جهت پیگیری به این مدیریت گزارش دهند

متن گزارش؛ جهادکشاورزی ایلام شفاف سازی کند؛ ۱۵ تن گوشت وارداتی (منجمد) کدام فروشگاه ها توزیع شده است!!

روز سه شنبه ۴ بهمن ماه،(عطایی) مدیر نظارت و بازرسی بر کالاهای اساسی جهاد کشاورزی ایلام در گفتگویی با خبرنگار ما از توزیع ۱۵ تن گوشت منجمد گوساله با قیمت ۱۳۸ تا ۱۵٠ هزار تومان طی روز چهارشنبه ۵ بهمن ماه در سطح استان خبر داد.

به گفته ی وی، این میزان گوشت در سطح فروشگاه های زنجیره ای استان توزیع می شود.

️️گوشت منجمد دولتی در فروشگاه های خصوصی/عملکرد منفی جهادکشاورزی ایلام در نظارت بر توزیع

عصر روز پنج شنبه ۶ بهمن ماه برای خرید گوشت گرم اکثر قصابی های شهر  را سر زدم. قیمت ها متفاوت و از کیلو ۲۸٠ تا۳۲٠ هزار تومان بفروش میرفت. بنابراین تصمیم گرفتم گوشت وارداتی منجمد خریداری کنم. به  فروشگاه های  زنجیره ای، هفت، افق کوروش، رفاه و فروشگاه های پروتئینی سر زدم و همه از دریافت گوشت وارداتی با کیلو ۱۵۰ هزار تومان ابراز بی اطلاعی کرده اما همین گوشت را با قیمت آزاد ۱۸٠هزار تومان بفروش می رساندند.

سازمان جهاد کشاورزی شفاف سازی کند،  ۱۵ تن گوشت منجمد که به گفته معاون نظارت و بازرسی (۵ اسفند ماه) توزیع شده به کی و کجا انجام شده است.

در شرایط کنونی که به واسطه گرانی، گوشت قرمز و سفید از سفره های مردم پر کشیده، نظارت جهاد کشاورزی در توزیع گوشت منجمد لازم و ضروری است اما گویا دلسوزی برای مردم وجود ندارد و این استان مرزی به حال خود رها شده است.

کد خبر/۷۸۶۲۷

  • نویسنده : سمیه آذرمهر