راسان خبر/روابط عمومی شرکت آبفا ایلام طی جوابیه ای به این رسانه عنوان کرد؛ تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر الودگی اب شرب شبکه توزیع شهر ملکشاهی از طرف شبکه بهداشت بعنوان ناطر کیفی اب شرب اعلام نشده است.

ایلام، پایگاه خبری راسان خبر؛ پیرو انتشار اعلامیه در فضای مجازی؛ در خصوص آلودگی میکروبی آب شهرهای ارکواز، دلگشا و حومه به استحضار شهروندان فهیم این مناطق می رساند؛  حدود چند هفته پیش شرکت ابفای استان بجهت ارتقا سطح کیفی آب شرب نسبت بهسازی و لایروبی سرچشمه، چشمه سفید و چشمه میان تنگ ملکشاهی نموده است. همچنین تعویض و کارگزاری ۴۰۰ متر لوله جدید خط انتقال از سرچشمه به محل پمپاژ انجام و دستگاه تمام اتوماتیک کلرزن در محل پمپاز نصب و خبر این بهسازی از طریق سایت شرکت،  سایت های خبری و فضای مجازی استان منتشر شده است.

تاکنون هیچگونه گزارشی مبنی بر الودگی اب شرب شبکه توزیع شهر ملکشاهی از طرف شبکه بهداشت بعنوان ناطر کیفی اب شرب که بدون اطلاع قبلی نمونه برداری و ازمایش انجام می شود  و همچنین ازمایشگاه شرکت اعلام نشده است.

 نکته مهم مربوط به این اعلامیه این  است؛ اطلاعات  نمونه گیری و موارد اعلامی مربوط به سازمان محیط زیست که از پایاب و محل نشتاب خروجی چشمه در بستر رودخانه گرفته شده که این نوع نمونه برداری جهت ازمایشات شیمیایی بوده و از نظر فنی این نوع نمونه برداری با چنین شرایطی جهت ازمایشات میکروبی،  مردود و غیر استناد می باشد.

 تاکید می شود؛ آب شرب شبکه توزیع این مناطق کوچکترین مشکل میکروبی و شیمیایی ندارد. نمونه گیری  خروجی چشمه در بستر رودخانه گرفته که فاقد اعتبار است .

لازم به ذکر است در حال حاضر آب شهر ملکشاهی و روستاههای مسیر از طریق دو حلقه چاه، دو دهنه چشمه میانتنگ و چشمه سفید و همچنین آب تصفیه شده از تصفیه خانه اضطراری واقع در شهر مهر ملکشاهی به روش فیلتراسیون تحت فشار با بالاترین کیفیت از نظر پارامتر های فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و…. منطبق بر استاندارد های کیفیت آب شرب (استاندارد ۱۰۵۳) تامین می شود .

در پایان یاداور می شود؛ جهت اطمینان از سلامت میکروبی و شیمیایی این شرکت با نظارت شبکه بهداشت استان و سایر نهادهای ذی صلاح امروز صبح نسبت ازمایشات میکروبی و شیمیایی آب شرب این مناطق اقدام نموده  و به محض دریافت جواب ازمایشات در اختیار عمومی مردم قرار می گردد.

کد خبر/۸۹۴۵۵

  • نویسنده : سمیه آذرمهر