راسان خبر/مدیر کل آموزش و پرورش ایلام از شرکت بیش از ۳ هزار دانش آموز در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد و گفت: از این تعداد بیش‌ از ۲ هزار دختر و یکهزار نفر پسر هستند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ علی درویشی اظهار داشت: در راستای حمایت و پشتیبانی و کمک به هزینه های پذیرایی از دانش آموزان نزدیک یک میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی به برنامه های جانبی و فرهنگی، مذهبی برای دانش آموزان در ایام اعتکاف پرداخت و افزود: در مدت زمان  مراسم اعتکاف سعی بر غنی سازی اوقات در این ایام شده است و در همین راستا با اجرایی کردن بیش از ۵۰ برنامه ی متنوع در قالب های برگزاری محافل انس با قرآن، ادعیه و زیارات، کلاس های آموزشی و مشاوره ای، مباحث حجاب و عفاف، نشست های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، جلسات پاسخ به شبهات دینی و اعتقادی، برگزاری جشن میلاد امام علی (ع) و مراسم عزاداری وفات حضرت زینب (س)، برپایی سفره صلوات و برگزاری کارگاه های مهدویت، آموزش عکاسی و تصویر برداری، نویسندگی و خاطره گویی در دستور کار قرار گرفته است که خوشبختانه با استقبال چشمگیر دانش آموزان معتکف همراه بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان حضور پر شور و نشاط دانش آموزان ایلامی در این مراسم را نشان از علاقه این نسل به مراسم عبادی و مذهبی دانست و آن را یکی از مهمترین راههای اجرایی نمودن تربیت دینی، عبادی و اخلاقی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است عنوان کرد.

شایان ذکر است؛ مراسم معنوی اعتکاف دانش‌آموزی از چهار بهمن و همزمان با ولادت امیرمومنان حضرت علی (ع) آغاز و تا هفتم  همین ماه که سالروز وفات حضرت زینب (س) است ادامه دارد.

کد خبر/۹۲۲۰۹

  • نویسنده : سمیه آذرمهر