راسان خبر/معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت وزارت فرهنگ از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری محلی خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام به نقل از روابط عمومی؛ سید محمود اسلامی عصر شنبه در جلسه شورای اداری دهلران اظهار داشت: دهلران نماد پایمردی و فداکاری مردم ایران در برابر دژخیمان و دشمنان ایران اسلامی در زمان دفاع مقدس است. انجام هشت عملیات در این شهرستان در دوران دفاع مقدس، گواه این موضوع است.

وی با بیان اینکه درصدد حل مشکلات این شهرستان هستیم، افزود: در اواخر شهریورماه و یک روز پیش از سفر مقام عالی وزارت، به استان ایلام سفر کرده و با همکارانم در این استان نشست داشتم و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفتم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگ و هنر از زمان استقرار دولت مردمی تاکنون، خاطرنشان کرد: سفرهای استانی ریاست‌جمهوری رهاوردهای قابل توجهی برای استان‌ها داشت و بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام که از سال‌های قبل رها شده بودند، به برکت مصوبات این سفرها به سرانجام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

اسلامی تأکید کرد: در دور دوم سفرهای ریاست‌جمهوری هم، مجتمع‌های فعال فرهنگی و هنری که با مشکلات زیرساختی مواجه هستند، در حوزه تجهیز، نوسازی و بهسازی مورد توجه قرار گرفته و اعتبار دریافت می‌کنند.

وی در ادامه این جلسه که به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان‌های دهلران، بدره، دره‌شهر و آبدانان برگزار شده بود؛ از پیگیری برای حل مشکل حقوقی سینمای شهرستان آبدانان خبر داد و تأکید کرد: مصوبه‌ای در شورای عالی سینما داریم که بر اساس آن دولت موظف است در شهرستان های بالای یک‌صد هزار نفر جمعیت که فاقد سینما هستند،  نسبت به ساخت سالن سینما اقدام نماید با توجه به شرایط ویژه دهلران و جمعیت ۸۰ هزار نفری این شهرستان و از آنجایی که مقام عالی وزارت تأکید ویژه ای در این حوزه دارند؛ پیگیری‌های لازم در راستای اخذ مجوزهای ساخت سالن سینما در این شهرستان انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تأکید مقام عالی وزارت و برنامه دولت سیزدهم در زمینه توزیع عادلانه منابع و برقراری عدالت فرهنگی، گفت: تلاش می‌کنیم اعتبارات خوبی به استان‌ها تخصیص داده شود.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ زبان مشترک اقوام و ملت‌ها و هنر بهترین فرصت برای آشنایی ملت‌ها با یکدیگر است. مهمترین ابزاری که می‌تواند در راستای معرفی فرهنگ و هنر تأثیرگذار باشد؛ جشنواره‌های فرهنگی هنری محلی و استانی است و ما قطعاً از برگزاری این جشنواره ها حمایت می‌کنیم.

اسلامی با تأکید بر تأمین اعتبار برای برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری در استان ایلام، گفت: ما برای تحقق عدالت فرهنگی، نیازهای شهرستان های استان را به تفکیک بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

کد خبر/۹۰۳۶۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر