به گزارش خبرنگار راسان خبر، عباس گوهری رئیس دادگاه‌های عمومی وانقلاب شهرستان ایلام صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: پرونده «سایپا» در ایلام با بیش از ۱۰۰ شاکی سال گذشته حکم محکومیت صادر شده و در مرحله تجدید نظر قرار دارد. وی افزود: ۱۸ شعبه برای […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر، عباس گوهری رئیس دادگاه‌های عمومی وانقلاب شهرستان ایلام صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: پرونده «سایپا» در ایلام با بیش از ۱۰۰ شاکی سال گذشته حکم محکومیت صادر شده و در مرحله تجدید نظر قرار دارد.

وی افزود: ۱۸ شعبه برای رسیدگی به پرونده‌های قضایی در این شهرستان فعال است که شامل پنج شعبه کیفری، هفت شعبه حقوقی، ۲ شعبه خانواده، ۲ شعبه دادگاه انقلاب و ۲ شعبه اجرای احکام مدنی است.

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان ایلام ادامه داد: سال گذشته در ۱۸ شعبه دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان ایلام ۲۳ هزار و ۶۰۸ فقره پرونده وارد شده که با مانده پرونده‌های سال ۹۶ (چهار هزار ۱۹۴ فقره) در مجموع  ۲۴ هزار ۱۶۶ فقره پرونده در سال ۹۷ مختومه شده است.

وی ادامه‌داد: همچنین سال گذشته ۱۲۶ هزار و  ۲۴۶ ابلاغیه  صادر شده است که از این تعداد  ۸۸ هزار و ۸ به‌صورت ابلاغیه الکترونیکی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: شعب انقلاب اسلامی ایلام موضوعات قاچاق کالا و ارز، مسائل جاسوسی و… رسیدگی خواهد کرد.

گوهری به سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی با عنوان ثنا اشاره کرد و گفت: افراد با ثبت نام در این سامانه و دریافت کد رهگیری از طریق تلفن همراه از هرگونه طرح دعوی له یا علیه خود مطلع می‌شوند.

وی یادآور شد: ۱۰ موضوع حقوقی دارای بیشترین فراوانی در سال گذشته به ترتیب شامل  مطالبه وجه، اعصار از پرداخت هزینه دادرسی، درخواست تامین خواسته، مطالبه خسارات، درخواست صدور اجراییه، موضوعات حقوقی، مطالبه وجه چک، مطالبه خسارات تاخیر تادیه، مطالبه مهریه طلاق توافقی  و دستور موقت فک پلاک خودرو بوده است.

این مقام قضایی تصریح کرد: ایراد صدمه بدنی غیرعمدی در نتیجه بی احتیاطی، ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص، سرقت تعزیری، تهدید، تخریب، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، رانندگی بدون گواهینامه و جعل، ۱۰ موضوع کیفری دارای بیشترین فراوانی پرونده در دادگاه‌های کیفری شهرستان ایلام هستند.

وی ادامه داد: ایجاد مزاحمت برای بانوان، اطفال و اختلال در نظم عمومی مهمترین موضوع پیگیری دستگاه قضا استان است و در این راستا با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

گفتنی است، یکم تا هفتم تیرماه به‌مناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) به‌عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.