راسان خبر/امروز چهارشنبه و با حضور مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام و مسوولان شهرستان، خانه احسان ایوان با هدف توانمندسازی محلات افتتاح و شروع بکار کرد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حاشیه این آیین گفت: هدف از راه اندازی خانه احسان ها در سطح استان توانمند سازی محلات با محوریت اشتعالزایی خرد و خانگی و حمایت معیشتی از افراد نیازمند و زنان سرپرست خانوار این منطقه است.

وی، با بیان اینکه در شهرستان ایوان تاکنون ۲ خانه احسان افتتاح و آغاز بکار کرده اند، افزود: در سطح استان تاکنون ۱۱خانه احسان ستاد اجرایی فعال شده‌اند و به جامعه هدف ارائه خدمت می‌کنند.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، ادامه داد: افرادی که در خانه احسان‌ها فعالیت می‌کنند نسبت به شناسایی و توامندسازی افراد دارای مهارت و نیازمند حمایت معیشتی با همکاری سایر دستگاه ها اقدام می‌کنند.

زارع، با تاکید بر اینکه متقاضیان ایجاد شغل دارای مهارت؛ با معرفی از طرف خانه‌های احسان‌ها جهت راه‌اندازی کسب و کار تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار آنان قرار میگیرد، تصریح کرد: هم افزایی و همکاری سایر دستگاه‌ها در موفق عمل کردن خانه احسان‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: کمبودهای محلات توسط خانه احسان‌ها شناسایی و با همکاری سایر دستگاه‌ها و پشتیبانی ستاد اجرایی نسبت به رفع آنها اقدام عملی صورت می‌گیرد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام با تاکید بر اینکه مردم شهرستان ایوان متدین، مردمدار و لیاقتمند هستند و خدمت به این منطقه یک فرصت است، خاطرنشان کرد: در ایام اربعین موکب‌های این شهرستان که در مسیر تردد زائران مرز مهران قرار دارند مورد حمایت ستاداجرایی قرار می‌گیرند.

کد خبر/۸۳۱۸۰

  • نویسنده : سمیه آذرمهر