به گزارش خبرگزاری راسان خبر در ایلام ؛ علی دهقانی رییس کل دادگستری ایلام روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران گفت:  در راستای  ارائه خدمات بیشتر به زوار سیدالشهدا در ایام منتهی به اربعین حسینی یک شعبه دادسرا و یک شعبه دادگاه و همچنین پزشکی قانونی در پایانه مرزی مهران به صورت شبانه روزی مستقر […]

به گزارش خبرگزاری راسان خبر در ایلام ؛ علی دهقانی رییس کل دادگستری ایلام روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران گفت:  در راستای  ارائه خدمات بیشتر به زوار سیدالشهدا در ایام منتهی به اربعین حسینی یک شعبه دادسرا و یک شعبه دادگاه و همچنین پزشکی قانونی در پایانه مرزی مهران به صورت شبانه روزی مستقر می شوند.

وی افزود: مراجعه کنندگان به دادگستری آخرین مرجع و پناهگاه شان دستگاه قضایی است و باید کرامت انسانی و حقوق شهروندی آنان حفظ شود.

رییس کل دادگستری ایلام بیان داشت: بی احترامی به زائرین حسینی در مرز مهران پذیرفتنی نیست،چنانچه موردی مشاهده شود دستگاه قضایی با شدت باعاملین برخورد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: دستگاه قضا تمام سعی خود را کرده که وظایف ذاتی اش  را به خوبی انجام دهد و در این راستا بی نظمی و ناامنی در مرز مهران را قبول نمی کند.

وی تصریح کرد:  کارت قضاوت با بقیه امور متفاوت است و شأن و منزلتی والا دارد،بنابراین در جهت رضای خداوند که قطعاً به رضای مردم منتهی می‌شود استفاده شود و  قدر این منزلت و جایگاه را حفظ کنیم.

وی ادامه داد:هر انسانی به واسطه انسان بودنش دارای کرامتی است که باید حفظ شود و حتی متهمی که بازداشت می شود هم باید کرامتش حفظ شود.

دهقانی خاطرنشان کرد: از ظرفیت های موجود در دستگاه قضا جهت پیشگیری از وقوع جرم استفاده  شود  و همه ادارات و نهادهایی که قانون بر آنها تکلیف کرده باید به موضوع پیشگیری از وقوع جرم ورود کنند.