مصطفی نعمتی معاون آموزشی دانشگاه ایلام عصریک شنبه در  گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مجوز رشته مهندسی نفت در مقطع کارشناسی از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم گرفته شده است و در مهرماه سال جاری اولین دوره پذیرش دانشجو در این رشته انجام خواهد گرفت. وی  افزود: ظرفیت پذیرش دانشجویان مهندسی نفت […]

مصطفی نعمتی معاون آموزشی دانشگاه ایلام عصریک شنبه در  گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مجوز رشته مهندسی نفت در مقطع کارشناسی از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم گرفته شده است و در مهرماه سال جاری اولین دوره پذیرش دانشجو در این رشته انجام خواهد گرفت.

وی  افزود: ظرفیت پذیرش دانشجویان مهندسی نفت ۴۰ نفر  از طریق آزمون سراسری انجام خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه ایلام اظهار داشت: با توجه به وجود منابع عظیم نفت و گاز در استان ایلام و ضرورت توسعه صنایع مرتبط در چند سال اخیر، دانشگاه ایلام تربیت متخصص و کارآمد در این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: اساس‌ دروس‌ رشته مهندسی نفت  مبتنی‌ بر مکانیک‌ سیالات‌، دینامیک‌ گازها، ترمودینامیک‌ سیالات‌، انتقال‌ جرم‌ و اقتصاد مهندسی‌ است‌ تا مهندسینی کارآمدی‌ تربیت شوند که‌ بتوانند روش‌های‌ بهینه‌ بهره ‎ برداری‌ از منابع‌ نفت‌ و گاز را طراحی‌ و اجرا کنند.

به گفته نعمتی بیش از ۶ هزار دانشجو در دانشگاه ایلام مشغول به تحصیل هستند که ۵۴ درصد این تعداد را خانم ها تشکیل خواهند داد.

لازم به ذکر است، وجود ۵/ ۳ درصد ذخایر نفت و ۱۱ درصد ذخایر گاز، ایلام را به یکی از قطب‌های مهم انرژی ایران تبدیل کرده است.