راسان خبر/رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام گفت: این دانشگاه در حوزه آموزشی و فرهنگی جزو دانشگاه های سرآمد کشور است و در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی به موفقیت های بسیاری دست یافته است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ فرزاد اسفندیاری رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام در جشن دانشجویان جدیدالورود  اظهار داشت: یکی از صحنه های مطلوب دانشگاه‌ها حضور نو دانشجویانی است که آینده جمهوری اسلامی را رقم می زنند.

وی با تقدیر از دانشجویانی که این دانشگاه را برا ادامه تحصیل انتخاب کرده اند، افزود: این جشن برای گدامیداشت حضور دانشجویان جدیدالورود برگزار شده و قطعا دوران دانشجویی یکی از ادوار اثرگذار زندگی افراد است.

رییس دانشگاه پیام نور گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور ایلام همانند سایر دانشجویان کشور، گام های محکمی در راه تحول علوم انسانی، توسعه و پیشرفت علمی ایران اسلامی برداشته اند.

اسفندیاری در ادامه با بیان اینکه نظام استکبار و سلطه پس از حادثه ۱۶ آذر دانست که دیگر نمی تواند استکبارش را در کشور ها توسعه دهد گفت: دانشجو باید بیدار باشد و رسالت خود را بداند زیرا آینده کشور را رقم خواهند زد.

وی در ادامه با اشاره به حوادثی که در غزه رقم می خورد خاطرنشان کرد: حقوق بشر تا جایی که منافع غرب را تامین کند حقوق بشر است و این روزها نسبت به فجایعی که در غزه رخ می دهد بی تفاوت است.

رییس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: بزرگترین دستاور طوفان مسجدالاقصی این است که هیمنه رسانه ای غرب را شکست و بی تفاوتی آنها در برابر جنایات را آشکار کرد.

وی با بیان اینکه رسالت اول دانشجو کسب علم و دانش است افزود: قطعا دانشی که با تعهد، زیرساخت فرهنگی و مبانی دینی همراه نگردد ممکن است مضر باشد.

اسفندیاری با بیان اینکه دانشجو باید به آیین نامه های فرهنگی مسلط باشد اظهار داشت: دانشگاه پیام نور ایلام در حوزه آموزشی و فرهنگی جزو دانشگاه های سرآمد کشور است و در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی به موفقیت های بسیاری دست یافته است.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور ایلام نیز در این آیین گفت: حیات و سرزندگی دانشگاه به دانشجو است‌.

حجت الاسلام والمسلمین نظری با اشاره به برگزاری کلاس های درس بصورت مجازی در زمان کرونا افزود: انسان نیازمند اجتماع و به عنوان یک مخلوق اجتماعی نیاز به حضور در عرصه اجتماع و مجامع علمی دارد.

وی با بیان اینکه کلاس درسی که حضوری باشد تاثیر گذاری بیشتری نسبت به مجازی دارد، ادامه داد: در دوران کرونا از لحاظ علمی و آموزشی آسیب زیادی به دانش آموزان و دانشجویان وارد شد.

وی با اشاره به نبود سالن اجتماعات در دانشگاه پیام نور ایلام، گفت: تلاش های جهت ساخت این سالن توسط مسئولان استانی و سازمان مرکز انجام شده است.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان ایلام گفت: دراین دانشگاه،کانون فرهنگی و انجمن ها علمی و تشکل هاجهت استعداد یابی دانشجویان و استفاده از ظرفیت آنها تشکیل شده است وانتظار می رود دانشجویان در این تشکل ها حضور فعال داشته باشند.

کد خبر/۹۰۴۶۹

  • نویسنده : سمیه آذرمهر
  • منبع خبر : ایلام آگاه