یاسمی گفت: دفتر حامی ایثارگران مرزنشینان از سرمایه گذاران داخلی و خارجی جهت سرمایه گذاری در پروژه های این تشکل استقبال خواهد کرد.

 

DSC09319

دبیرکل حامی ایثارگران مرزنشینان ایلام در گفتگو با پایگاه خبری راسان خبر در ایلام گفت: استان از لحاظ زیر ساخت های گردشگری، صنایع دستی، و اماکن تاریخی دارای پتانسیل های خوبی می باشد بنابراین این تشکل با جذب سرمایه گذار نه تنها از این افراد حمایت می کند بلکه زمینه را برای ورود در دیگر پروژه های استان هموار و پشتیبانی می کند.

یاسمی با اشاره به همجوار بودن استان با کشور عراق در حوزه عتبات عالیات اظهار داشت: این موضوع بهترین فرصت را برای استان فراهم می سازد تا  بتوانیم در حوزه ی گردشگری و جذب  سرمایه گذار اماکن تاریخی استان را به کشورهای همسایه معرفی کنیم.

 

وی در ادامه به بازسازی و مرمت قلعه کنجام چم اشاره کرد و افزود: این قلعه در 25 کیلومتری شهرستان مرزی مهران قرار دارد که  امیدواریم بتوانیم با مرمت و بازسازی به موقع  این قلعه که از مهمترین  میراث ثبت شده کشور  به شمار می رود با جذب گردشگر و توریست به مردم استان و دارنندگان کارت عضو تشکل خدمات رسانی کنیم.

یاسمی گفت: دفتر حامی ایثارگران مرزنشینان ایلام در بحث گردشگری، با راهنمایی های مدیرکل میراث استان و پیگیری این مرکز از طریق صندوق احیا تحت نظارت میراث در حوزه جذب سرمایه گذار و گردشگر به منافع دفتر مرکز ی حامی ایثارگران مرزنشینان استان توانسته ایم به شهرستان مهران ورود و در تلاش هستیم تا با افتتاح به موقع قلعه کنجام چم در حوزه گردشگری٬صنایع دستی٬جذب گردشگر٬اسکان زائران عتبات عالیات  گام های موفقی را در این زمینه بر داریم.

 

وی گفت: این پروژه کاری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در پروسه زمانی مشخص شده در اوایل سال جدید شاهد افتتاح این پروژه هستیم.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف بعضی از مدیران استان جهت نادیده گرفتن اماکن تاریخی در راستای جذب  سرمایه گذار در استان گفت: متاسفانه بعضی از مسوولان استان تمایل به جذب گردشگر و سرمایه گذار در استان ندارند زیرا کسانی  که برای سرمایه گذاری وارد استان می شوند وارد بازی های کاری می شوند که از سفر و  سرمایه گذاری  به استان پشیمان می شوند.

دبیرکل حامی ایثارگران مرزنشینان ایلام، مهمترین دلایل ضعیف بودن زیرساخت ها در استان ضعیف بودن روحیه بعضی مدیران  جهت جذب گردشگر  خواند و تاکید کرد: قطعا اگر  سرمایه گذرانی که در دهه های گذشته  به استان سفر کرده بودند به دید سرمایه گذاری به استان آمده بودند بدون شک استان ایلام الان باید با بزرگترین مناطق تورسیتی اروپا مقایسه می شد.

یاسمی در پایان با اشاره به سخان اخیر رییس جمهور و مقام معظم رهبری با تاکید بر این موضوع که پتانسیل های گردشگری را جهت شناسایی به جهانیان حمایت گفت: مسئولان ارشد استانی باید تلاش کنند تا این زیرساخت ها را در استان شناسایی، حمایت و تقویت کنند تا شاهد حضور سرمایه گذارانی از کشورهای همسایه جهت بهبود وضعیت اقتصاد و اشتغال در استان باشیم.