ایلام_مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام از اتصال ۲۱۰خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات خبرداد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ عباس بیرامی اظهار داشت: ۴روستای شهرستان ملگشاهی شامل روستاهای چم انار،طالقان،توت خوشادول ودول کبود خوشادول با بیش از ۲۱۰ خانواربا جمعیتی بالغ بر ۱۲۰۰نفر در به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از نیازهای اساسی جامعه روستایی ما اتصال به اینترنت به خصوص در روزهای کرونایی بوده، ما برنامه‌ریزی لازم را برای اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا پایان دولت انجام دادیم. ازابتدای سال تاکنون در شهرستانهای استان ۱۲روستا به  شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شدند.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات ایلام توسعه زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی ایلام را متوازن و همه جانبه در مناطق شهری و روستایی عنوان کرد و گفت: ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی این استان  با اجرا و تکمیل طرح های توسعه در حال اجرا به ۱۰۰ درصد کل مناطق روستایی استان( روستاهای بالای ۲۰ خانوار) تا سه ماه آینده افزایش می یابد.

بیرامی تصریح کرد: برای اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات سه سایت تلفن همراه ایجاد،و اعتبارات این طرح ها از محل اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات تأمین گردیه است.

شناسه خبر/۵۵۳۱۷