مجتبی میهن پرست رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت:  براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی دمای هوای استان ایلام  ۲ درحه کاهش می یابد. وی افزود: از روز سه شنبه هفته جاری دمای هوا در استان گرم […]

مجتبی میهن پرست رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام روز یک شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت:  براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی دمای هوای استان ایلام  ۲ درحه کاهش می یابد.

وی افزود: از روز سه شنبه هفته جاری دمای هوا در استان گرم می شود.
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان بیان داشت: طی دو روز آینده در سطح استان در بعضی ساعات بویژه بعدازظهر همراه با وزش باد شدید و نسبتا شدید خواهد بودکه در مناطق مرزی احتمال گرد و غبار وجود دارد.
وی اظهار داشت: روز گذشته دمای هوا دهلران ۳۸درجه و مهران ۳۷ درجه سانتی گراد بود، این شهرستان ها  در طول هفته گذشته گرمی هوای ۵۱ درجه را نیز تجربه کرده اند.
با آغاز فصل گرما و خشکی هوا، احتمال وقوع آتش سوزی در محیط‌های طبیعی افزایش یافته است، ضرورت دارد کشاورزان، دامداران، طبیعت گردان و تمام کسانی که در محیط‌های طبیعی و باز برای فعالیت یا تفریح حاضر می‌شوند از روشن کردن آتش جدا خودداری و حداکثر ملاحظات ایمنی برای پیشگیری از وقوع حریق را رعایت کنند.
نکته قابل توجه اینکه نصب سایبان برای کولرهای آبی در استان برای کاهش مصرف آب ضروری است چراکه اکثر مردم استان از این نوع کولرها استفاده می‌کنند که تعدادی زیادی از آنها غیراستاندارد هستند.