دومین جشنواره استانی تئاتر کوتاه ایلام با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف در دو زمینه خیابانی و صحنه‌ای در شهرستان ایوان به کار خود پایان داد.

20-(1)

به گزارش پایگاه خبری راسان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان، در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر کوتاه ایلام، اظهار کرد: فراخوان این جشنواره در خردادماه سال جاری اعلام شد که با استقبال خوب اهالی تئاتر استان مواجه گردید.

علی صحرایی، بابیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه کمی و کیفی هنر نمایش در سطح استان‌هاست، افزود: برای اولین بار در استان 18 گروه نمایشی آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که بعد از بازبینی و تائید شورای نظارت استان، 11 گروه نمایشی شامل 6 گروه صحنه‌ای و 5 گروه خیابانی به مرحله پایانی راه یافتند.

13

وی، تصریح کرد: استان ایلام دارای استعدادهای بسیار خوبی در زمینه هنر نمایش است که این‌گونه جشنواره‌های تأثیر بسیار زیادی در شکوفایی استعدادها و شناسایی گروه‌های نمایشی برتر در استان دارد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان، خاطرنشان کرد: بر اساس موافقت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیرخانه دائمی برگزاری جشنواره استانی تئاتر کوتاه ایلام در شهرستان ایوان مستقر می‌شود.

در ادامه، فرماندار شهرستان ایوان  اظهار کرد: وظیفه و رسالت هنرمندان انتقال مفاهیم و آموزه‌های دینی و اجتماعی است.

معروف بسطامی، تصریح کرد: هنرمندان نقش و رسالت خطیری در جامعه بر عهده‌دارند و با توجه به نام‌گذاری سال جاری با عنوان همدلی و هم‌زبانی، رویکرد و عمق و نگاه ژرف هنرمندان باید به سمت وحدت رویه و ایجاد انسجام در جامعه باشد.

فرماندار ایوان ، یادآور شد: هنرمندان در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ‌سازی و سالم جامعه در مدیران و مسئولان را یاری کنند، در تلاش و تکاپو برای ثبت و ضبط آداب‌ورسوم و فرهنگ سنتی و منطقه‌ای به‌عنوان ابزار گران بهایی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و هجمه‌های جنگ نرم دشمنان گام بردارند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی گروه‌های نمایشی برتر در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل شدند.

17