منوچهر تیموری مدیرکل ثبت‌احوال استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار راسان خبر در ایلام گفت: در راستای همکاری با دستگاه‌های اجرایی سامانه احراز هویت اداره ثبت احوال مهران در ایام اربعین راه‌اندازی می‌شود و پاسخگوی نیازهای مردم و مسوولان ذیربط خواهد بود. وی افزود: اداره ثبت احوال مهران به‌صورت شبانه روزی در جهت خدمات‌رسانی […]

منوچهر تیموری مدیرکل ثبت‌احوال استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار راسان خبر در ایلام گفت: در راستای همکاری با دستگاه‌های اجرایی سامانه احراز هویت اداره ثبت احوال مهران در ایام اربعین راه‌اندازی می‌شود و پاسخگوی نیازهای مردم و مسوولان ذیربط خواهد بود.

وی افزود: اداره ثبت احوال مهران به‌صورت شبانه روزی در جهت خدمات‌رسانی به زائران حسینی فعال است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بیان کرد: در شش ماهه اول سال جاری ۴ هزار و ۳۳۴ واقعه تولد، هزار و ۲۲۳ واقعه وفات، ۲ هزار و ۷۵۷ واقعه ازدواج و ۴۰۳ واقعه طلاق در استان ایلام به ثبت رسیده است.

تیموری عنوان کرد: تاکنون ۸۶ درصد واجد شرایط بالای ۱۵ سال در استان ایلام جهت دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: از افراد واجد شرایط بالای ۱۵ سال که تاکنون برای ثبت‌نام دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام نکرده‌اند، درخواست می‌شود که هر چه سریع‌تر برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند با توجه به فراهم شدن شرایط لازم اقدام کنند.

تیموری تاکید کرد: کارت‌های ملی قدیمی از درجه اعتبار ساقط است و افراد در صورت نداشتن کارت ملی هوشمند در مراجعه به ادارات و بانک‌ها به‌طورقطع دچار مشکل خواهند شد.

وی  اظهار کرد: ۵۰ ایستگاه کاری ثبت احوال، دفاتر پستی و پیشخوان در استان فعال است که واجدان شرایط می‌توانند پس از نام نویسی اولیه نسبت به تکمیل ثبت نام، به مراکز یاد شده مراجعه کنند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان ایلام خاطرنشان کرد: این ایستگاه‌ها روزانه ظرفیت ثبت نام ۲ هزار و ۵۰۰ متقاضی را دارند.

جمعیت شهرستان ایلام ۲۳۰ هزار نفر است.