راسان خبر/مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از نصب و راه اندازی ۱۰سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای شریانی این استان خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سید زاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: به منظور ارتقای ایمنی جاده ها امسال ۱۰سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای شریانی این استان نصب و راه اندازی شده است.

وی افزود: این سامانه‌ها علاوه بر کنترل سرعت، تخلفات دیگری مانند تردد غیرمجاز را نیز ثبت خواهند کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: علاوه بر این تعداد سامانه کنترل سرعت، با حضور اعضای کمیته مکانیابی متشکل از نمایندگان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه، و پلیس انتظامی استان، مکانیابی ۱۰ سامانه جدید ثبت تخلفات عبور و مرور (کنترل سرعت) در محورهای شریانی استان ایلام انجام شده است.

چشمه خاور ادامه داد: محورهای مورد نظر برای نصب این سامانه ها شامل، محور ایلام – لومار، شباب – پل سیمره، سرابله – قلاجه تعیین شده است.

وی یادآور شد: مقرر است پس از طی مراحل مربوطه، این سامانه ها در سال آینده به بهره برداری برسند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بیان کرد: افزایش نظارت بر تردد و سرعت خودروها، کاهش تخلفات رانندگی، پیشگیری از تصادفات جاده ای و ارتقای ایمنی عبور و مرور را مزایای راه اندازی این سامانه های ثبت تخلف عنوان کرد و گفت: راه اندازی این سامانه ها گامی مهم در جهت ارتقای ایمنی تردد در محورهای شریانی استان ایلام خواهد بود.

وی در پایان به وجود ۳۶ دستگاه دوربین ثبت تخلف، ۴۸ دوربین نظارتی تصویری و ۶۴ دستگاه ترددشمار در سطح راه‌های استان اشاره کرد و گفت: این اقدامات در راستای ارتقای ایمنی تردد در جاده‌های استان ایلام انجام می‌شود.

کد خبر/۹۲۹۹۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر