«سید حمید مصطفایی» مدیر حج و زیارت استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: تاکنون  ۵ هزار و۸۰۰  از متقاضیان در قالب بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ گروه اقدام به ثبت‌نام در سامانه سماح در استان ایلام کرده‌اند. وی افزود: ثبت‌نام از زوار اربعین حسینی در دفاتر […]

«سید حمید مصطفایی» مدیر حج و زیارت استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: تاکنون  ۵ هزار و۸۰۰  از متقاضیان در قالب بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ گروه اقدام به ثبت‌نام در سامانه سماح در استان ایلام کرده‌اند.
وی افزود: ثبت‌نام از زوار اربعین حسینی در دفاتر زیارتی مستقر در نقاط مختلف استان ایلام با اخذ مبلغ ۲۵ هزار تومان از زوار شامل ۲۲ هزار تومان بابت هزینه‌های هلال‌احمر و بیمه درمانی و همچنین ۳ هزار تومان هزینه ثبت‌نام انجام می‌شود.
مدیر حج و زیارت استان اظهار داشت: هم اکنون ۱۵ دفتر زیارتی در سطح استان در راستای ثبت‌نام زوار حسینی در سامانه سماح فعالیت می‌کنند که با توجه به ازدحام جمعیت زائرین در مهران و در صورت نیاز به ثبت نام، ۳ جایگاه در مرز راه اندازی می شود.
وی خاطرنشان کرد: طلاب، دانشجویان دانش آموزان در ایام اربعین حسینی برای تردد از مرز نیاز به سپردن وثیقه برای خروج از کشور ندارند ولی این افراد باید در سیستم اینترنتی سازمان وظیفه عمومی ثبت‌نام کرده و با مراجعه به سایت EPOLICE.IR  درخواست خروج خود را ثبت کنند.
مصطفایی اظهار داشت:  ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی و زوار عتبات عالیات در سامانه سماح از اول شهریورماه سال جاری آغازشده و متقاضیان و زائران حسینی می‌توانند با مراجعه به این سامانه، مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.
شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد.