شریفی گفت: در راستای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی بیش از هفت تن انواع مواد خوراکی و بهداشتی غیر قابل مصرف در شهرستان ایلام امحاء شد.

ImageHandlerراسان ایلام،”علیرضا شریفی” رییس مرکز بهداشت شهرستان ایلام، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمع آوری این مقدار مواد غیر قابل مصرف شهرستان ایلام از ابتدای اسفند سال گذشته تا 15 فروردین سال جاری و همزمان با طرح بسیج سلامت نوروزی در همه اماکن عرضه مواد غذایی، آرایشی وبهداشتی در شهرستان ایلام صورت گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین 6 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در سراسر استان نیز در مدت اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی کشف گردیده و در شهرستان ها با حضور نماینده فرمانداری، دادگستری، نیروی انتظامی و محیط زیست امحاء خواهد شد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان ایلام افزود: در این مدت 2 هزار و 923 مورد بازدید از این اماکن انجام شد که 20 مورد تخلف شناسایی و به محاکم قضایی معرفی گردیده و 17 مورد برخورد با دستفروشان و افراد دوره گرد با همکاری شهرداری شهر ایلام انجام شد.

وی از گشت روزانه سه گروه نظارت و بازرسی و یک هزار و 208 نفر ساعت روز در این مدت خبر داد و یادآور شد: همچنین 55 مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی و 51 مورد صنعتی، 128 مورد نمونه گیری آب و یک هزار و 373 مورد کلرسنجی آب صورت گرفت.

دکتر شریفی در پایان با قدردانی از حسن همکاری نیروی انتظامی، شهرداری ، دامپزشکی، فرمانداری ، دادگستری، صنعت- معدن و تجارت و شرکت غله از افزایش و تشدید گشت های مشترک مرکز بهداشت شهرستان ایلام با این دستگاه ها در سال جاری خبر داد.