«اسد قاسمی» فرماندار مهران روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس   در ایلام گفت: روزهای گذشته گیت های ورود عراقی تا حدودی پاسخگو  حجم تردد زائرین ایرانی نبود که با رایزنی با طرف عراقی این مشکل هم اکنون شده است. وی افزود: طرف عراقی آمادگی ورود این تعداد زائرین ایرانی به مرز مهران را نداشتند […]

«اسد قاسمی» فرماندار مهران روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس   در ایلام گفت: روزهای گذشته گیت های ورود عراقی تا حدودی پاسخگو  حجم تردد زائرین ایرانی نبود که با رایزنی با طرف عراقی این مشکل هم اکنون شده است.
وی افزود: طرف عراقی آمادگی ورود این تعداد زائرین ایرانی به مرز مهران را نداشتند و همین امر سب به وجود آمدن این مشکل شد، هم اکنون  تردد در مرز مهران با سهولت انجام می شود.
فرماندار مهران تاکید کرد: قطعا داشتن ویزا برای حضور در مراسم عرفه و عید قربان جهت ورد به کشور عراق الزامی است.
وی بیان داشت: حذف ویزا فقط در ایام اربعین انجام خواهد گرفت بنابراین زائرین بدون ویزا به مرز مهران مراجعه نکنند.
قاسمی اضافه کرد: تنها در یک روز (۱۷ مرداد) ۱۱ هزار عراقی از طریق پایانه مرزی  وارد ایران شدند که این امار در نوع خود بی سابقه است.
مرز مهران با ۲۸۰ کیلومتر فاصله تا کربلا به‌عنوان نزدیک‌ترین و مهم‌ترین مرز زمینی به این حرم در ایام اربعین شناخته می‌شود ،این مرز علاوه بر ایام اربعین در تمامی روزهای سال شاهد حجم بیشترین تردد زائران به عتبات عالیات است و همین عامل باعث شده امروز این مرز به‌عنوان مهم‌ترین مرز زمینی کشور به عراق نیز شناخته شود.