“اسفندیار رستمزاد”مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزری راسان خبر در ایلام گفت: زنگ نمادین آغاز سال تحصیلی ۹۸_۹۹  همزمان با سراسر کشور روز دوشنبه اول مهر با حضور مسوولان استانی در دبیرستان سمیه شهر ایلام نواخته می شود. وی افزود سال تحصیلی جدید در مقطع ابتدایی دولتی و غیر […]

اسفندیار رستمزاد”مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزری راسان خبر در ایلام گفت: زنگ نمادین آغاز سال تحصیلی ۹۸_۹۹  همزمان با سراسر کشور روز دوشنبه اول مهر با حضور مسوولان استانی در دبیرستان سمیه شهر ایلام نواخته می شود.

وی افزود سال تحصیلی جدید در مقطع ابتدایی دولتی و غیر دولتی ۵۴ هزار و ۷۹۱ دانش آموز، متوسطه اول دولتی و غیر دولتی ۲۴ هزار و ۶۰۹ دانش آموز ،متوسطه رشته های علوم تجربی، انسانی و ریاضی ۱۵ هزار و ۱۲۳ دانش آموز، فنی حرفه ای در بخش دولتی وغیردولتی ۲ هزار و ۴۰۱ دانش آموز، رشته کاردانش در بخش دولتی و غی دولتی ۲ هزار و ۵۳۵ دانش آموز تحصیل می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: جمعا ۱۰۴ هزار و ۳۶۶ دانش آموز در سال تحصیلی ۹۸_۹۹ در سطح مدارس استان مشغول به تحصیل می شوند.

وی خاطرنشان کرد: سال تحصیلی جدید با شعار « مدرسه محوری،مهارت آموزی و رونق تولید» نامگذاری شده است و باید گفت که معلمان فرهیخته، اصلی‌ترین محور تحقق سیاست‌های برنامه تحول بنیادین در مدرسه هستند که باید توجه ویژه‌ای در راستای آموزش و مهارت‌آموزی دانش آموزان در سال جاری داشته باشند.