به گزارش خبرگزاری راسان خبر در ایلام، حسین‌علی امیری، معاون ‌پارلمانی رئیس جمهور صبح امروز ضمن افتتاح پروژه زیرگذر رسالت شهر ایلام، گفت: در شرایطی که ما تحت شدیدترین تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا هستیم در سراسر کشور شاهد افتتاح پروژه‌های مهمی هستیم. وی افزود: پروژه زیرگذر شهر ایلام که در جهت رفاه مردم این استان به […]

به گزارش خبرگزاری راسان خبر در ایلام، حسین‌علی امیری، معاون ‌پارلمانی رئیس جمهور صبح امروز ضمن افتتاح پروژه زیرگذر رسالت شهر ایلام، گفت: در شرایطی که ما تحت شدیدترین تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا هستیم در سراسر کشور شاهد افتتاح پروژه‌های مهمی هستیم.

وی افزود: پروژه زیرگذر شهر ایلام که در جهت رفاه مردم این استان به بهره‌برداری رسیده است، نتیجه مجموعه همکاری‌های مردم، اعضای شورای شهر، شهرداری، استانداری و… بوده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: این پروژه از جهت مهندسی و فنی با ویژگی‌های خاص حکایت از توان مهندسی استان ایلام دارد.

شهردار ایلام گفت:  وحدت و همبستگی میان مردم و خدمتگزاران ان ها در شهرداری ایلام باعث می‌شود مجموعه مدیریت شهری شهر ایلام و شهروندان این شهر مسیر توسعه را باهم طی کنند و به یاری خدا در مدت حضور بنده در شهرداری توانستیم تا حدود زیادی چهره فرسوده ایلام را تغییر داده و این شهر را در مسیر شهری پویا و بانشاط قرار دهیم.
وی افزود: تقاطع غیر همسطح آیت اله حیدری_چهارراه رسالت به طول ۹۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال(با احتساب پروژه انتقال آبهای سطحی) کلنگ زنی شد و به یاری خداوند توانستیم تا این پروژه را در هفته دولت به افتتاح برسانیم.
وی عرض بسیار کم خیابان های سطح شهر ایلام را یکی از مشکلات اساسی شهر عنوان کرد وابراز داشت: عمده ی گره های ترافیکی سطح شهر به دلیل کم عرض بودن معابر است.
طالب صادقیان با اشاره به اینکه بهره برداری از این پروژه ۵۰ درصد از ترافیک منطقه را کاهش خواهد داد، ادامه داد: تمامی تمهیدات ترافیکی در طول اجرای زیرگذر رسالت به گونه ای اندیشیده شده تا بار ترافیکی این محدوده در هسته مرکزی شهر به حداقل برسد و در عین حال دسترسی هیچ کدام از شهروندان قطع نشود.
این مسئول خاطرنشان کرد: در مدت دوسال حضور بنده در شهرداری ایلام،توسعه ی زیرساخت های شهری برای حل مشکلات ترافیکی، توسعه ی فضای سبز شهری، زیباسازی شهر و افزایش بهره مندی شهروندان ایلام از خدمات شهری، اولویت  های اساسی مجموعه مدیریت شهری ایلام بوده است.
وی ادامه داد: اگرچه در مدت اجرای این طرح بزرگ شهری، بالاجبار مشکلاتی در تردد شهروندان به وجود آمد که از همین جا از خویشتن داری و همراهی کلیه ی شهروندان عزیز ایلامی قدردانی می کنیم و اطمینان خاطر می دهیم که با افتتاح آن کلیه ی مردم شهر از مزایای آن منتفع خواهند شد.
شهردار ایلام اظهار داشت: روند اجرایی پروژه‌های احداث شده‌ی شهرداری ایلام به تناوب و در طول سال همواره اطلاع رسانی شده و شهروندان از کانال روابط عمومی شهرداری و نیز رسانه ها و مطبوعات محلی استان در جریان عملکرد دستگاه مدیریت شهری قرار گرفته اند و در تلاشیم تمامی خدمات شهرداری را با شفافیت کامل به اطلاع شهروندان فهیم ایلامی برسانیم.
مهندس صادقیان بیان داشت: به برکت خون شهدای انقلاب، روز به روز شاهد توسعه چشمگیر ایران اسلامی هستیم و این روند توسعه در سطح استان‌ها و شهرستان‌های کشور علی الخصوص ایلام نیز با شتاب در حال حرکت است.
وی در پایان تاکید کرد: خدمتگزاران مردم در  شهرداری ایلام از هیچ گونه تلاشی برای خدمت به مردم فرو گذار نخواهند بود و تمام تلاش ما توسعه همه جانبه این شهر است.

تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله حیدری_چهار راه رسالت به طول ۹۰۰ متر و اعتبار ۸۹ میلیارد ریال امروز پنج شنبه و در ششمین روز از هفته دولت با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور افتتاح شد