راسان خبر/سرپرست استاندارد ایلام گفت:  این سازمان برای دومین سال پیاپی توانست در نظام استانداردسازی دنیا صعود کند و رتبه پنجم آسیا و رتبه نخست را در منطقه کسب کند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ یادگار محمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق گزارش نهادهای بین المللی، سازمان ملی استاندارد ایران در بین ۱۶۸ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد با ۲ پله صعود در جایگاه بیستم نظام استانداردسازی دنیا قرار گرفت.

وی افزود: این سازمان در ۱۰۰ سالگی خود توانست به همت تلاشگران عرصه نظام استانداردسازی کشور، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و مساعدت رییس دولت مردمی سیزدهم در این جایگاه بین المللی قرار گیرد.

دبیر شورای استاندارد استان با اشاره به قرار گرفتن این سازمان در جایگاه نخست منطقه، افزود: خوشبختانه در این رتبه بندی با پشت سرگذاشتن کشورهای اتریش و برزیل رتبه بیستم دنیا، بعد از کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی و هند در جایگاه ۵ آسیا قرار بگیریم که در صد سال اخیر بهترین رتبه کشور در زمینه استاندارد است.

محمدی در پایان با بیان اینکه نظام استاندارد سازی کشور در مسیر درستی قرار گرفته است افزود این سازمان مردمی با برنامه ریزی های راهبردی در دوره تحولی خود و همراهی اعضای شورای عالی استاندارد روز به روز پیشرفت خواهد کرد.

کد خبر/۹۲۹۷۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر