به گزارش راسان خبر از ایلام؛ مصطفی جلیلی در آیین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام اظهار داشت: طی چهار سال چهار عملیات آبخیزداری، احیا و اصلاح، کاشت نهال و بیابان زدایی برای بیش از ۷۳ میلیون هکتار از عرصه‌های ملی کشور انجام می‌گیرد. وی افزود: افزون […]

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ مصطفی جلیلی در آیین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام اظهار داشت: طی چهار سال چهار عملیات آبخیزداری، احیا و اصلاح، کاشت نهال و بیابان زدایی برای بیش از ۷۳ میلیون هکتار از عرصه‌های ملی کشور انجام می‌گیرد.

وی افزود: افزون بر ۸۳ درصد از اراضی کشور معادل ۱۳۲ میلیون هکتار تحت مدیریت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور است و تمام نیرو‌های شاغل در بدنه این سازمان اعم از رسمی، پیمانی، شرکتی و سایر قرارداد‌ها ۱۳ هزار نفر است که حفاظت و حراست از این عرصه گسترده از عهده این افراد خارج است و صیانت از انفال طبیعی عزم و مشارکت همگانی اقشار مختلف مردم و دستگاه‌های دیگر را می‌طلبد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز از تولید ۶ میلیون اصله نهال در استان در سالجاری خبرداد و گفت: این تعداد نهال در ۱۳ نهالستان استان تولید شده است.
یاسم خانمحمدیان افزود: در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد اصله درخت در کشور سهم استان ایلام ۲۴ میلیون اصله می‌باشد که تاکنون در سطح ۲ هزار و ۲۶۰ هکتار از عرصه‌های استان درخت کاشت شده است.
وی عنوان کرد: همچنین در سالجاری ۱۲ طرح آبخیزداری با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان در سطح استان اجرا شده است.

گفتنی است؛ در این آیین با تقدیر از زحمات ابراهیم پیرزادیان ، یاسم خان محمدیان به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان معرفی شد.

کد خبر /

  • نویسنده : سمیه آذرمهر