جاسم جمالی رییس اتحادیه صنف فروشندگان اغذیه و ساندویچ، فلافل، پیتزا و فرآورده‌های گوشتی استان ایلام در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: وجود نوسانات قیمت در بازار عرضه‌ی ساندویچ در ایلام  مشکلات فروشندگان ساندویچ و فلافل را افزایش داده است. وی افزود: با توجه به افزایش ۱۵۰ درصدی مواد اولیه تهیه ساندویچ فلافل […]

جاسم جمالی رییس اتحادیه صنف فروشندگان اغذیه و ساندویچ، فلافل، پیتزا و فرآورده‌های گوشتی استان ایلام در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: وجود نوسانات قیمت در بازار عرضه‌ی ساندویچ در ایلام  مشکلات فروشندگان ساندویچ و فلافل را افزایش داده است.

وی افزود: با توجه به افزایش ۱۵۰ درصدی مواد اولیه تهیه ساندویچ فلافل از قبیل نخود، روغن، گوجه فرنگی و… قیمت اغذیه  در ایلام  انتظار می رود قیمت ساندویج فلال افزایش یابد.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان اغذیه و ساندویچ، فلافل استان نزخ قیمت ساندویج فلافل  را  ۲۵ هزار ریال دانست و گفت: قیمت جدید ۳۵ هزار ریال است که برای تصویب به کمیسیون نظارت نرخ گذاری استان ارجاع داده شده است و پس از تایید به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به این که سال گذشته  قیمت ساندویج فلافل  افزایش نداشته است  اظهار داشت: بخشی از مشکلات قیمت‌گذاری به این دلیل است که درسال جاری اخیرا با افزایش قیمت قابل توجهی رو به رو بوده‌ایم و به همین دلیل هم اکنون که مواد اولیه بسیار گران شده است، برای افزایش قیمت متناسب با آن، با محدودیت مواجه هستیم.

وی ادامه داد: نزدیک به ۷۰ درصد ساندویچی‌های ایلام از نان صمون استفاده می‌کنند.

جاسمی بیان داشت: ۱۲۰ واحد ساندویجی در استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند که از تعداد تنها ۶۰ واحد فعال می باشند.