“زهرا همتی”مدیر کل بهزیستی ایلام روز پنج شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام اظهار داشت: ستاد گمشدگان بهزیستی مستقر در مرز مهران از ۱۶ مهرماه  دایر و در این مکان کار ساماندهی و خدمات رسانی به زائران گمشده انجام می شود. وی افزود: بهزیستی به عنوان عضو ستاد اربعین حسینی در کنار […]

“زهرا همتی”مدیر کل بهزیستی ایلام روز پنج شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام اظهار داشت: ستاد گمشدگان بهزیستی مستقر در مرز مهران از ۱۶ مهرماه  دایر و در این مکان کار ساماندهی و خدمات رسانی به زائران گمشده انجام می شود.
وی افزود: بهزیستی به عنوان عضو ستاد اربعین حسینی در کنار سایر دستگاه های اجرایی با استفاده از ظرفیت ها و امکانات لازم خدمات دهی به زائران حسینی را انجام خواهد داد.
مدیر کل بهزیستی ایلام گفت:  همجنین در ایام اربعین، پایگاه خدماترسانی به زائرین معلول در مرز مهران راه اندازی شده و در صورت نیاز ویلچر، عصا و .. در اختیار انان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: شماره تلفن ۱۲۳ ستاد گمشدگان اربعین حسینی در مرز مهران آماده دریافت گزارش های مربوطه و ارائه کمک به مراجعان است.
همتی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۸۳ زائر گمشده به ستاد بهزیستی مستقر در مرز تحویل داده شد که با مراجعه خانواده ها این افراد دریافت شدند.
مرز مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام بدلیل کوتاهی مسیر و نزدیکی به شهرهای مذهبی عراق و امنیت مطلوب، مهمترین کانون تردد زائران به عتبات عالیات محسوب می شود.
۳۳هزار نفر در استان ایلام تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.