به گزارش راسان خبر در ایلام، امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در بدو ورد به ایلام در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سرنگونی پهباد امریکایی انجام وظیفه بود و همواره پاسداری از مرزها و تمامیت ارضی کشور به عهده  نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی است. وی افزود: امریکا […]

به گزارش راسان خبر در ایلام، امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در بدو ورد به ایلام در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سرنگونی پهباد امریکایی انجام وظیفه بود و همواره پاسداری از مرزها و تمامیت ارضی کشور به عهده  نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی است.
وی افزود: امریکا به هشدارهای مجموعه شبکه پدافندی کشور بود طبق معمول به قوانین  توجه نکردند و یگان های مستقر در منطقه به وظایف خود عمل کردند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ادامه داد: همانطوری که رییس جمهور  در سخنان اخیر خود گفتند سامانه سوم خرداد ، کاملا بومی است  توسط سپاه پاسداران و مجموعه هوا فضا طراحی و ساخته شده است و اگر هر یگانی در آن شرایط در منطقه بود همین کار را انجام می دادند.
وی بیان داشت: فرماندهای سپاه پاسداران و مسوولین در مقاطع مختلف  باره به امریکا  هشدار داده بودند که اگر به خاک ایران تعرض کند با  پاسخ سخت ایران روبه رو می شوند، آنان فکر می کردند این صحبت ها در حد رجز خوانی است و تصور سرنگونی پهباد را  نمی کردند.
وی ادامه داد:  مقامات ایالات متحده از همان اولین ساعات پس از سقوط پهپاد ادعا کردند که نظامیان ایرانی آنرا در آب‌های بین المللی مورد هدف قرارداده‌اند، ولی دولت های مستقل و نیروهای نظامی کشورهای دیگرکه از این موضوع اطلاع داشتند تعرض به خاک جمهوری اسلامی ایران  را تایید کردند.
وی خاطرنشان کرد: نیروی هوافضای سپاه پاسداران  در این راستا به قانون عمل کردند، بنابراین  امریکا متوجه رفتار خصمانه خود در منطقه باشد .
سردار حاجی زاده تاکید کرد:  آمریکا دیگر جرات جسارت به ملت را ندارد، جنگی که  امروز پیش رو ملت است  فقط جنگ اقتصادی می باشد بنابراین باید با اتحاد و همدلی این مشکلات را سپری کرد.
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی در ساعات اولیه بامداد امروز (پنجشنبه) حین تجاوز به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مقابل منطقه کوه مبارک استان هرمزگان توسط آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه خبر داد.