ایلام_مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به کاهش خاموشی‌های شبکه برق، این شرکت از طریق راه اندازی دیزل ژنراتور اضطراری و نیز استفاده از سلولهای خورشیدی، برق مازاد بر مصرف خود را بصورت روزانه به شبکه شهری تزریق می‌کند.

به گزارش راسان خبر از ایلام، عباس شمس اللهی با اعلام این خبر اظهار داشت: دیزل ژنرانور برق اضطراری شرکت گاز استان ایلام به منظور تاُمین برق مورد نیاز شرکت در زمان اوج مصرف، راه اندازی شده است.

وی افزود: با عنایت به لزوم تجهیز شرکت گاز به دستگاه تاُمین برق اضطراری و طی انعقاد تفاهم نامه‌ای با شرکت توزیع برق استان، یک دستگاه دیزل ژنراتور با ظرفیت ۵۰۰ کیلو ولت آمپر و فرکانس ۵۰ هرتز و ۱۴۰۰ RPM از ساعت ۱۱ لغایت ۱۴:۳۰ بصورت روزانه در مدار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: این دستگاه تا ۵۰۰ کیلو‌‌‌ولت آمپر برق تولید می‌کند و کل جریان برق مصرفی ساختمان شرکت گاز استان را در زمان اوج مصرف بار شبکه برق شهری، تاُمین می‌نماید.

وی ادامه داد: دستگاه دیزل ژنراتور دارای قابلیت قطع و وصل دستی و اتوماتیک و نیز کنتور دیجیتالی دو‌‌طرفه برای محاسبه توان برق مصرفی را دارا می‌باشد.

شمس اللهی اظهار داشت: این دستگاه، نیروی مکانیکی حاصل از سوخت دیزل توسط موتور را به ژنراتور انتقال داده و پس از تبدیل، آنرا بصورت انرژی الکتریکی تحویل می‌دهد.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام در ادامه از بکارگیری و استفاده از سلولهای خورشیدی با ظرفیت ۱۰ کیلو‌ولت آمپر به منظور تولید برق مصرفی شرکت و تزریق مازاد آن به شبکه برق استانی خبر داد و اظهار داشت: روزانه و بصورت مستمر از سلولهای خورشیدی نصب شده در شرکت، میزان ۶ کیلو وات انرژی تولید و بصورت آنلاین به شبکه شهری تزریق می‌شود.

شناسه خبر/۵۳۲۷۸