“اقبال اسماعیلی”سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: شهرک تخصصی صنفی  ایلام به مساحت حدود ۴ هکتار با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال هفته دولت افتتاح خواهد شد. وی با بیان اینکه ۶۰۰ واحد در این شهرک ساخت و ساز شده است افزود:  انتقال صنوف […]

“اقبال اسماعیلی”سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: شهرک تخصصی صنفی  ایلام به مساحت حدود ۴ هکتار با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ واحد در این شهرک ساخت و ساز شده است افزود:  انتقال صنوف آلاینده و مزاحم باعث ارتقا سیما و منظر شهر، ایجاد کارگاه‌های تخصصی، تسهیل در کسب و کار و توجه جدی و زیربنایی به بهداشت عمومی، صنفی و اجتماعی خواهد شد.

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان اظهار داشت:  صنوف استان شاملجوشکاران،  آلومینیوم کاران، نجاران و .. با  اولویت بندی در این شهرک مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: ۱۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد که از این تعداد، ۱۱ شهرک تاکنون به بهره برداری رسیده و در مجموع ۵۵۰ پروانه بهره برداری صنعتی صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد:ن ۹۰ درصد صنایع ایلام را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد.

به گفته اسماعیلی، ۶۰ درصد واحدهای صنعتی در استان فعال هستند.