راسان خبر/سرپرست اداره کل استاندارد استان ایلام گفت: طی دو سال گذشته تاکنون ۶ مورد گواهی حد مجاز آلاینده‌ برای محصولات کشاورزی در استان صادر شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ یادگار محمدی روز شنبه اظهار داشت: همچنین در این مدت پنج هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی و نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی و مراکز عرضه استان از ابتدای سال جاری تا کنون انجام شده است.

وی افزود: در طول این مدت، ۱۹۷ مورد نمونه برداری از بازار، ۱۶۳ مورد بازنگری استاندارد ملی، ۱۶ هزار و ۶۸ ساعت آموزش، ۲۶ مورد صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد و هزار و ۱۴۸ مورد بازرسی از نازل‌های سوخت مایع در استان انجام شده است.

سرپرست اداره استاندارد ایلام با اشاره به عملکرد این اداره کل از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون، گفت: ۱۴ هزار و ۶۱۸ مورد بازرسی و نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی و مراکز عرضه استان از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون انجام شده است.

امیدی یادآور شد: در این بازه زمانی، ۱۴۸ مورد صدور پروانه، تمدید پروانه علامت استاندارد، هزار و ۷۶۴ مورد نمونه برداری از مراکز تولید و عرضه و ۱۶۶ مورد صدور گواهی تائیدیه تجهیزات بازی انجام شده است.

وی بیان کرد: ۳۶۰ مورد صدور گواهی تاییدیه آسانسور، ۸۳۷ مورد بازرسی فنی آسانسور، ۴۶۸ مورد مطابقت برچسب انرژی و ۶ مورد گواهی حد مجاز آلاینده‌های در محصولات کشاورزی استان صادر شده است.

سرپرست اداره استاندارد ایلام با اشاره به اینکه هدف از نمونه‌برداری و آزمون کالاهای تولیدی انطباق آنها با شرایط و مقررات استانداردهای ملی است، گفت: در صورت عدم انطباق محصولات تولید شده با استانداردهای ملی با واحدهای متخلف مطابق با قانون برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می‌شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، صدور، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.

کد خبر/۹۲۷۸۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر