راسان_ ایلام، حجت‌الاسلام محمد کاروند اظهار داشت: در سفری که حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به استان ایلام داشت پیرامون این موضوع یعنی تقویت بعد فرهنگی فعالیت‌ها در بقعه متبرکه امامزاده سید عبدالله (ع) تاکید کرد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام گفت: این دستگاه اجرایی نیز […]

acb212d9-90ac-4a18-b0e8-31d8b75baefdراسان_ ایلام، حجت‌الاسلام محمد کاروند اظهار داشت: در سفری که حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به استان ایلام داشت پیرامون این موضوع یعنی تقویت بعد فرهنگی فعالیت‌ها در بقعه متبرکه امامزاده سید عبدالله (ع) تاکید کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام گفت: این دستگاه اجرایی نیز در راستای اجرایی شدن این سیاست برنامه‌ریزی‌های لازم را در این راستا داشته و در این رابطه تلاش ویژه‌ای را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: البته در سفر اخیر رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به استان ایلام دستوری پیرامون ایجاد حوزه علمیه در این منطقه صادر کرد که تحقق آن نوید بخش شرایط ویژه‌ای برای استان و شهرستان ایوان و بقعه امام زاده سید عبدالله (ع) خواهد بود.

این مسئول اضافه کرد: امام جمعه ایوان در دیداری که با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه داشت خواستار ایجاد حوزه علمیه شد که رئیس سازمان مجوزهای لازم در احداث حوزه علمیه صادر کرد.

حجت‌الاسلام کاروند تصریح کرد: قرار است بخشی از اراضی بقعه امام‌زاده سید عبدالله (ع) ایوان تبدیل به حوزه علمیه شود تا در آینده حوزه علمیه‌ای در کنار بارگاه امامزاده سید عبدالله ایجاد شود که بعد فرهنگی و مذهبی این بقعه تقویت شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام گفت: بقعه امام زاده سید عبدالله (ع) در منطقه‌ای از ایوان قرار دارد که به واسطه شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارد مورد عنایت گردشگران و طبیعت‌گردان و گردشگران مذهبی قرار دارد که با ایجاد حوزه علمیه تقویت فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی نیز در پی خواهد داشت. قطب فرهنگی و مذهبی بودن بقاع متبرکه یکی از سیاست‌های اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است که در این راستا اقداماتی صورت پذیرفته است.