ایلام_مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: اجرای طرح اضطراری آبرسانی به شهر ملکشاهی در صورت تخصیص بموقع اعتبارات مورد نیاز اجرا و در مدار بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش راسان خبر از ایلام، نورالله تیموری در جلسه وضعیت افزایش انتقال آب از سد ایلام که با حضور مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آبفای کشور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت شهری، ساخت و سازهای بی رویه، مهاجرت پذیری مرکز استان، افزایش دما، تغییرات اقلیمی، کاهش نزولات جوی و شیوع ویروس کرونا، شهر ایلام با کمبود آب به میزان حدود ۲۰۰ لیتر در ثانیه مواجه است.

وی افزود: برای برطرف شدن این مشکل طرح  افزایش آب از سد ایلام با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت و این طرح در حال حاضر با پیشرفت مطلوبی در حال اجرا است.

مدیر کل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت و مشکلات اجرای این طرح بیان داشت: از آنجایی که اجرای این دو طرح پیچیدگی ها و مشکلات خاص خود را دارند باید تمام تمهیدات لازم و احتمالات ممکن برای اجرای آن اندیشیده شود.

علیرضا طباطبایی در ادامه بر مستند سازی و اطلاع رسانی در حین انجام کار تاکید کرد.

نماینده شرکت آب پردازان نواندیش سنندج مشاور طرح ارتقا ظرفیت آب از سد ایلام، نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملیات اجرایی پروژه، به مشکلات این پروژه پرداخت.

در پایان این جلسه موارد و مشکلات اجرای این پروژه مطرح مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

به گزارش راسان خبر از ایلام، سید علیرضا طباطبایی در سفر به استان ایلام از تاسیسات آبرسانی پایانه مرزی مهران، ایستگاه پمپاژ دهلران، آبگیر و مخزن سراب آبدانان و سراب دره شهر بازدید کرد.

شناسه خبر/۵۲۹۰۶