راسان خبر/مدیر توزیع برق مهران گفت: طرح تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در این شهرستان به اتمام رسید و در دهه فجر سال جاری افتتاح و به عنوان دومین شهر سبز استان ایلام شناخته شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ حجت اله عسکری با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از اهداف استراتژیک شرکت، تبدیل شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار است که مزیت‌های زیادی بویژه در حوزه حفاظت از محیط زیست به دنبال دارد.

وی افزود: تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار مزایای زیادی از جمله بازسازی شبکه فرسوده برق، صیانت از محیط زیست، پیشگیری از وقوع سرقت، صیانت از دارایی‌های فیزیکی و کاهش تلفات برق و بهبود کیفیت ولتاژ مشترکین برق را در بردارد.

مدیر برق مهران گفت: با توجه به گسترش روز افزون پدیده شوم سرقت شبکه فشار ضعیف سیمی و تاکیدات مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام ، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در اولویت طرح‌های مدیریت برق مهران قرار گرفت.

عسکری ادامه داد: در این راستا در دهه فجر سال گذشته با حضور استاندار  طرح کنگ زنی پروژه سیم به کابل با متراژ ۳۳ کیلومتر زده شد که این پروژه بعد گذشت ۱۰ ماه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت در حوزه شهری و روستایی شهر مهران به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

وی عنوان کرد: کل شبکه برق شهر مهران ۱۵۳ کیلومتر می باشد که از این میزان ۹۳ کیلومتر در حوزه شهری و ۶۰ کیلومتر در حوزه روستایی است، با اتمام ۳۳ کیلومتر عملیات تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در حوزه شهری و روستایی ، کل شبکه برق شهر‌ مهران و روستاهای حومه مجهز به کابل خودنگهدار شدند.

کد خبر/۹۲۰۳۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر