ایلام_مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام گفت: طرح راهداری محوری در ۷۸۲ کیلومتر از راههای شریانی پرتردد استان با هدف تسریع در پیشبرد طرح های راهداری، هم افزایی و بهره وری بیشتر با سرعت و پیشرفت مناسبی در حال اجراست.

نورالله دلخواه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری راسان خبر در ایلام، اظهار داشت: راهداری محوری از ابتدای اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد و اکنون اجرای این طرح در استان با حضور ۲۳۰ نفر نیروی راهداری و ۲۲۶ دستگاه ماشین آلات آغاز شده است.

وی افزود: عملیات راهداری این طرح شامل تعریض و اصلاح راه ها، لکه گیری، درزگیری، حذف چاله و خرابی آسفالت، اصلاح پیچ، رفع نقاط حادثه خیر و انجام مواردی از این قبیل است که با اجرای آنها شاهد افزایش ضریب ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات خواهیم بود.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام گفت: ایمن سازی راه‌های ارتباطی، تسطیح جاده‌ها، شانه‌سازی حاشیه راه، اصلاح شیب شیروانی، آزادسازی حریم راه‌ها و پاک‌سازی آن‌ها از مهمترین اهداف و مزایای طرح راهداری محوری است.

وی عنوان کرد: ۵۱ کیلومتر خط کشی ، ۱۵۸ هزار و ۲۲۰ کیلومتر تسطیح و اصلاح شیب شیروانی، نصب و تعمیر ۹۱۹ کیلومتر گاردریل و همچنین تهیه و نصب هزار و ۲۲۰ کیلومتر نیوجرسی انجام شده است.

دلخواه خاطرنشان کرد: در طرح مذکور بیش از ۲ هزار متر مربع لکه گیری و حذف چاله و ۳۱۶ هزار متر شانه سازی،تعریض شانه و اصلاح افتادگی شانه راه انجام شده است.

شناسه خبر/۵۳۰۷۱