راسان خبر/مدیرکل امور بانوان استانداری ایلام گفت: طرح «مشاوره خانواده محله یار با رویکرد ایرانی اسلامی» در محلات حاشیه نشین خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ فریده الیاس پوریان در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اجرای “طرح مشاوره خانواده محله یار در محلات حاشیه نشین شهر اظهار داشت: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تدوین برنامه های جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و مدنظر قرار دادن موضوع سکونتگاه های غیر رسمی به عنوان یکی از ۵ آسیب مهم کشور و در راستای تحقق اهداف ماده ۸۰ قانون برنامه ششم که حاشیه نشینی را به عنوان یکی از آسیب های اولویت دار کشور مطرح نموده است.

وی افزود: این طرح با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی در جهت بهبود و مدیریت آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی در محلات حاشیه نشین پرخطر ۱۷ استان از جمله ایلام با همکاری گروه های مردمی اجرا می شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری ایلام ادامه داد: همچنین در جهت تحقق هم افزایی و هماهنگی میان دستگاهی؛ گروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی کشور با همکاری سازمان امور اجتماعی،طرح ((مشاوره خانواده محله یار با رویکرد ایرانی اسلامی)) را با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی در جهت بهبود و مدیریت آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی در محلات حاشیه نشین پرخطر ۱۷ استان از جمله ایلام با همکاری گروه های مردمی تدوین نموده است.

الیاس پوریان عنوان کرد: در همین راستا بایستی کارگروهی با عضویت مدعوین این جلسه و دبیری دفتر امور زنان و خانواده استان، تحت عنوان ((کارگروه محلات حاشیه نشین)) تشکیل گردد و در نظر داریم از طریق واگذاری اجرای طرح به مرکز مشاوره مهر جهت ارائه خدمات تخصصی مشاوره طرح مذکور را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: در این طرح بناست ۷۲۵ نفر ساعت از طریق برگزاری میز خدمت مشاوره در حوزه آسیب هایی چون خودکشی، اضطراب، افسردگی و….. تحت مشاوره قرار گیرند و سهم هر کدام از محله های منتخب استان ۲۳۰ نفر در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور بانوان استانداری ایلام در پایان خاطر نشان کرد: در این طرح فرصتی فراهم می شود تا بتوانیم در دو رویکرد ارزیابی سریع و ارزیابی مشارکتی آسیب را بررسی کنیم و نیازسنجی های لازم را انجام دهیم.در این طرح افراد در معرض آسیب و پر خطر شناسایی و برای اقدامات تکمیلی و مشاوره تخصصی به بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) و یا روانپزشکان ارجاع داده می شوند.

کد خبر/۹۲۳۱۵

  • نویسنده : سمیه آذرمهر