احمد خان ‌محمدیان، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: دستورالعمل ابلاغی یارانه دستمزد بهترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که اخیرا با ساز و کار راحت ابلاغ و تدوین شده است. وی افزود: اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در ایلام […]

احمد خان ‌محمدیان، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: دستورالعمل ابلاغی یارانه دستمزد بهترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که اخیرا با ساز و کار راحت ابلاغ و تدوین شده است.

وی افزود: اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در ایلام بعنوان یکی از پنج استان پایلوت با تامین اعتبار بصورت رسمی از اول مرداد ماه جاری آغاز شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: این طرح بر اساس حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شده و وجهی است که توسط دولت به موجب شیوه نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۵ سال به کارفرما پرداخت می شود.

وی ادامه داد:  کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بازار کار، ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار مهمترین هدف اجرای این طرح است.

خان ‌محمدیان تصریح کرد: کارفرمایانی که قصد جذب نیروی جدید دارند می توانند با مراجعه به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ایلام و شهرستان ها با ارائه مدارک پس از بررسی در کمترین زمان نیرونی جدید زیر ۳۵ سال و دیپلم به بالای شغل اولی جذب کنند و به دلیل جذب این نیرو بمدت یک سال تحت پوشش ما خواهد بود.

به گزارش راسان خبر، وضعیت اشتغال و ایجاد این مهم برای جوانان در استان ایلام امروزه به یک معضل جدی تبدیل شده است؛ معضلی که هر روز بر شدت آن افزوده می شود،دامنه این بیکاری این روزها به شدت دانشجویان فارغ التحصیلان را گرفته و باعث شده تا میزان آمار فارغ التحصیلان بیکار رو به افزایش باشد.

گفتنی است، بیش از  ۱۰ هزار فارغ التحصیلان بیکار در استان  وجود دارد. همچنین نرخ بیکاری ایلام بیشتر از مبانگین استان است.