به گزارش خبرگزاری  راسان خبر از ایلام، «رضا حسن بیگی» مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان ایلام روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: چشم انداز شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تنها متوالی شبکه های مادر مخابراتی (شبکه ارتباطات زیرساخت ) کشور و نیز کارگزار سیاست های حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری […]

به گزارش خبرگزاری  راسان خبر از ایلام، «رضا حسن بیگی» مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان ایلام روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: چشم انداز شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تنها متوالی شبکه های مادر مخابراتی (شبکه ارتباطات زیرساخت ) کشور و نیز کارگزار سیاست های حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش ارتباطات با بهره‌برداری از سرمایه های انسانی و فنی و با توجه جغرافیایی سیساسی بی نظیر ایران در افق ۱۴۰۴ شرکتی خواهد بود.
وی افزود: اهداف کلان شرکت تبدیل به قطب ارتباطی منطقه، توسعه (کیفی و کمی) خدمات، تبدیل شدن به شرکت مشتری مدار و بهره ور(کارآ و اثر بخش)، افزایش درآمد زایی در چارچوب اساسنامه و… است.
 مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان ایلام ادامه داد: مهمترین خدمات این شرکت تامین و توزیع پهنای باند(اینترنت ،اینترانت ،mpls,vpls)، خدمات جانبی (فضا، دمل، آنتن، پاپر، جاده دسترسی و هم مکانی)،سرپیس ترانزیت بین المللی (مرزبه مرز) و … است.
وی بیان داشت: توسعه شبکه انتقال استان در ۵ ایستگاه ظرفیت (مانشت، ایلام، کوه پشمی، دینارکوه و مورموری ) با چهار برابر ظرفیت  است، همچنین در راستای اجرای پروژه سیکنال رسانی زمینی به ایستگاه صدا و سیما در ۱۳ نقاط در سطح استان درراستای اجرای سیاست های اقتصادمقاومتی و کاهش وابستگی به خدمات مبتنی بر ماهواره های خارجی انجام شده است.
حسن بیگی بیان داشت: در راستای  سیگنال رسانی صدا و سیما ۱۳ نقطه استان با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال تقویت شده است.
وی گفت:  استان از ۴ طریق به فیبر نوری سراسری متصل است و تمهیدات لازم برای مقابله با قطعی فیبر نوری در ایلام اندیشیده شده است.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام اضافه کرد: وی با اشاره به اینکه  زیرساخت های فیبر نوری در مرز چیلات واقع در شهرستان دهلران و چنگوله در شهرستان مهران فراهم شده است، گفت: طول هر یک از فیبرنوری در این مرزها ۳۰ کیلومتر است.

وی بابیاناینکه ظرفیت کنونی فیبر نوری در استان استان چهار برابر سال ۹۵ است، تصریحکرد: استان ایلام از سه نقطه با فیبر نوری با خارج از استان ارتباط دارد و از طریق مهران نیز با کشور عراق ارتباط دارد.

حسن بیگی اظهار داشت: : زیرساخت های فیبر نوری در مرز چیلات واقع در شهرستان دهلران و چنگوله در شهرستان مهران فراهم شده است.