معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار ایلام از برگزاری همایش بزرگ سرمایه گذاری و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در استان خبر داد.

24_181_85_24_37_mbrراسان_ ایلام، دکتر حشمت اله عسگری در نشست بررسی همایش فرصت های سرمایه گذاری اظهار کرد: این همایش با هدف معرفی ظرفیت ها و توانمندیهای استان در زمینه سرمایه گذاری در بخش های مختلف استان برگزار شد.

وی ادامه داد: این همایش به صورت فرا استانی و با حضور متقاضیان سراسر کشور و متقاضیان سرمایه گذاری خارجی در استان برگزار می شود.
وی افزود: این همایش در اواخر اردیبهشت ماه امسال در استان برگزار می شود و سفرای خارجی کشورهای ژاپن، قطر، مالزی، استرالیا، بحرین و … و مسوولان کشوری نیز در این همایش حضور دارند.
عسگری گفت: در کنار این همایش نمایشگاهی از ظرفیت ها و توانمندیهای استان در بخش های مختلف نیز در محل دانشگاه ایلام برگزار شود.
وی در ادامه خواستار راه اندازی یک سایت مجازی معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان ایلام به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی شد.
وی ادامه داد: از ظرفیت بخش خصوصی نیز می توان در این زمینه استفاده کرد که با همراهی همه دستگاه های اجرایی ذیربط یک همایش قابل توجه در استان برگزار شود.
وی ابراز امیدواری کرد که این همایش منجر به جذب سرمایه گذاران و متقاضیان جدید سرمایه گذار خارجی و داخلی در استان ایلام شود.
در ادامه این نشست اعضا به بحث و بررسی پیرامون چگونگی و نحوه برگزاری این همایش بین المللی در استان ایلام پرداختند.
همچنین “شمس الله حیدری” نماینده شرکت موسسه بین المللی آفاق(مبنا) در خصوص فرآیندهای و نحوه برگزاری این همایش نیز مطالبی ارایه کرد.