به گزارش  خبرنگار راسان خبر از ایلام، مهدی علیزاده مهاجر مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام عصر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: علت مرگ مشکوک پرستار طرحی در بیمارستان امام علی (ع) سرابله ایلام در حال بررسی است که پس از انجام آزمایشات لازم نتیجه به مرجع […]

به گزارش  خبرنگار راسان خبر از ایلام، مهدی علیزاده مهاجر مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام عصر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: علت مرگ مشکوک پرستار طرحی در بیمارستان امام علی (ع) سرابله ایلام در حال بررسی است که پس از انجام آزمایشات لازم نتیجه به مرجع قضایی استان اعلام می گردد.
وی در ادامه از راه اندازی “موسسه دادپزشک” در استان خبر داد و افزود: این موسسه زیر نظر کارشناسان متخصص پزشکی قانونی اجسادی که با کهولت سن یا بیماری خاص فوت می کنند و بستگان متوفی از نحوه فوت آنان شاکی نیستند با بررسی مستندات در کوتاهترین زمان برای این دسته از اجساد جواز دفن از طریق دادپزشک صادر خواهد شد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان اظهار داشت: در سال ۹۷ آزمایشگاه پاتولوژی قانونی برای اولین بار درمرکز استان راه اندازی شد  و کلیه نمونه های پاتولوژی در استان انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: در صورت تخصیص اعتبار و خرید و تجهیز آزمایشگاه سم شناسی به دستگاههای تخصصی از قببل GCMS ویاHPLC آزمایشگاه سم شناسی راه اندازی می گردد، و از ارسال نمونه های سم شناسی جهت آزمایش به استانهای همجوار بی نیاز می شویم.
وی بیان داشت: اداره پزشکی قانونی ایلام  با وجود تحریم ها دچار چالش شده است  و تلاش می شود در بودجه سال ۹۸  از محل اعتبارات ملی و استانی آزمایشگاه سم شناسی راه اندازی و مشکل برطرف شود.
وی بیان داشت: با رایزنی های صورت گرفته مرکز پزشکی قانونی در شهرستان های دره شهر و سرابله راه اندازی و در هفته قوه قضاییه افتتاح گردید. و تلاش می شود سایر شهرستان های فاقد مراکز پزشک قانونی تا پایان سال راه اندازی شود.
 علیزاده مهاجر ادامه داد: اخذ نمونه مجرمان برای ثبت در بانک  اطلاعات هویت ژنتیک استان فعال است و در این راستا  در مرحله اول و دوم  این طرح نمونه گیری از  ۷۰۰ زندانی طرح مشمول  انجام شده است.