راسان خبر/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام از افزایش ۱۳ درصدی عملیات امدادی در استان خبر داد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛  غلامرضا علیمحمدی در گزارش دوسالانه خدمت جمعیت هلال‌احمر در دولت سیزدهم با اشاره به اجرای ۱۵ پروژه عمرانی در این جمعیت اظهار داشت: ساختمان امدادی و درمانی شهید قاسم سلیمانی جمعیت هلال‌احمر باهدف فرماندهی عملیات‌های امداد و نجات و سلامت در خاک ایران و عراق در پایانه مرزی مهران با زیربنایی به مساحت یک هزار و صد متر و با عزمی جهادی در مدت‌زمان ۶۵ روز ساخته شد.

وی همچنین از بهره‌برداری داروخانه جدید جمعیت هلال‌احمر در مرکز استان خبر داد و افزود: این داروخانه باهدف ارائه خدمات هرچه بیشتر به بیماران خاص، با صرف هزینه ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسعه و تجهیز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام ادامه داد: عملیات توسعه و تجهیز این داروخانه نیمه دوم اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز و در مدت سه ماه تکمیل و در حال ارائه خدمات به بیماران خاص است.

علیمحمدی با ذکر اینکه تجهیز و توسعه این داروخانه تحول گسترده‌ای در تأمین داروهای بیماران خاص استان دارد، بیان داشت: این بیماران پیش‌ازاین برای تأمین برخی اقلام دارویی مجبور به عزیمت به استان‌های هم‌جوار بودند که علاوه بر تحمیل هزینه‌های زیاد، باعث اتلاف وقت این عزیزان می‌شد که با احداث این داروخانه این مشکلات رفع شده است و اکنون این داروخانه به‌عنوان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده دارو، در راستای تأمین داروهای تک‌نسخه‌ای بیماران خاص فعالیت می‌کند.

وی اظهار داشت: این داروخانه با بیش از ۳۰۰ مترمربع و فضای کافی جهت ذخیره داروهای راهبردی با فضای مناسب انتظار آماده ارائه خدمت به اقشار مختلف مردم مخصوصاً بیماران خاص است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام افزود: عملکرد اعتبارات ملی جمعیت هلال‌احمر استان ایلام در سال ۱۴۰۲ نسبت به دو سال گذشته ۷ برابر و اعتبارات استانی نیز ۵ برابر افزایش داشته است.

وی همچنین در خصوص عملکرد درآمدهای داخلی جمعیت هلال‌احمر استان ایلام گفت: درآمد داخلی سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، ۲۳۸ درصد افزایش و سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، ۳۳۸ درصد افزایش داشته است.

علیمحمدی در خصوص حوادث امداد و نجات این استان، افزود: در سال ۱۴۰۲ نسبت دو سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: خدمات جمعیت هلال‌احمر استان ایلام به زائران در ایام اربعین سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰ درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۰ درصد در حوزه‌های مختلف امدادی، درمان، آموزش، اسکان اضطراری و خدمات اجتماعی افزایش داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام در خصوص جذب جوانان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر ایلام، گفت: در سال ۱۴۰۲، مشارکت عضوگیری اعضای جوانان و داوطلبان استان ۱۱۲ درصد بوده است.

وی یادآور شد: حدود ۷۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض درمانی به مددجویان جمعیت و تعداد ۵۵ نفر از مددجویان بیمار نیازمند به بانک جهت دریافت وام درمانی به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال معرفی شدند.

علی‌محمدی افزود: بهره‌مندی تعداد ۱۵۰۰ بیمار از بانک امانات تجهیزات پزشکی، اجرای ۷۴ کاروان سلامت و پروژه داوطلبی در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال، اجرای طرح ارمغان مهر و توزیع ۱۵۶۶ پک نوشت‌افزار در بین دانش‌آموزان مناطق محروم به ارزش ۸۰ میلیارد ریال، جمع‌آوری کمک‌های نقدی به مردم مظلوم فلسطین به ارزش بیش از دو میلیارد ریال، توزیع ۳۱۱۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان و خانواده‌های بی‌بضاعت به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد ریال از دیگر خدمات جمعیت هلال‌احمر استان ایلام است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر ایلام در پایان گفت: آموزش‌های جمعیت هلال‌احمر استان ایلام در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰ درصد و سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

کد خبر/۹۰۴۸۲

  • نویسنده : سمیه آذرمهر