عسگری گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با حضور جوانان و نوجوانان موجب رونق بیش‌ازپیش مساجد شده‌اند.

293711_orig

به گزارش راسان خبر، فرماندار آبدانان، در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، اظهار کرد: خوشبختانه نگاه ویژه‌ای به  مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان آبدانان صورت گرفته است.

مجید عسگری گفت: بابیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد تحول بسیار خوبی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح مساجد بوده‌ایم، ابراز کرد: شهرستان آبدانان از ظرفیت‌های و پتانسیل‌های فرهنگی و نیروی انسانی مستعد بهره‌مند‌است که زمینه‌سازی فعالیت‌های فرهنگی هست.

وی، ابراز کرد: ظرفیت‌های حوزه ایثار و شهادت و علم ازجمله شهید علی جرایه به‌عنوان کم سن و سال‌ترین رزمنده کشور در جبهه و جنگ و شهید داریوش رضایی‌نژاد دانشمند هسته‌ای کشور این شهرستان را در سطح کشور و استان را دارای شاخص‌های خوبی فرهنگی و ممتاز کرده است که باید از این ظرفیت در راستای فرهنگی ارزشی استفاده کرد.

 فرماندار آبدانان،  با اشاره به برگزاری یادواره شهید علی جرایه به همت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، یادآور شد: در بحث برگزاری این یادواره هرگونه کمکی در  این زمینه باشد، اعلام آمادگی می‌شود و باید گفت که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نقش الگویی شهدای عزیز یکی از نیازهای امروزی جامعه است.

وی، در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های مناسب کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، ابراز کرد: همکاری و تعاملی کمیسیون امور بانوان در حوزه مشاغل و بهره‌گیری از ظرفیت کانون‌های مساجد در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی، ترویج فرهنگ کار و تولید در بین جوانان، برگزاری همایش‌ها و مراسمات دینی و مذهبی ازجمله مواردی است که با همکاری کانون‌ها زمینه را برای کار فرهنگی بیش از گذشته فراهم خواهد کرد.

 عسگری در پایان خواستار برگزاری همایش‌ها و فعالیت‌هایی در خصوص مبارزه با فرقه‌های نوظهور و ترویج فرهنگ مهدویت و همچنین توجه به تجهیز و ساخت مساجد و  زیرساخت‌های فرهنگی در این شهرستان شد.

 در ادامه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان، نیز در این دیدار، گفت: نگاه فرماندار آبدانان به فعالیت‌های فرهنگی و هنری یک نگاه فرهنگی است.

هوشنگ رحمانی در پایان تصریح کرد: در تلاش هستیم که در طول سال جاری چند کارگاه فرهنگی و آموزشی در زمینه فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی در شهرستان آبدانان برگزار شودکه نیازمند توجه و حمایت مسئولان و همکاری دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان است.