راسان ایلام،”امیدعلی سبزی” فرماندار دهلران،  در نشست شورای اداری بخش موسیان با اشاره به خدمات دولت در همه ابعاد، اظهار داشت: شعار امسال دارای ابعاد گسترده‌ای است که مقام معظم رهبری با تسلط بر مسایل و موضوعات سال‌ها را نامگذاری می‌کند. وی با بیان اینکه خدمات دولت تدبیر […]

 

 

 

 

 

 

 

th-(5)راسان ایلام،”امیدعلی سبزی” فرماندار دهلران،  در نشست شورای اداری بخش موسیان با اشاره به خدمات دولت در همه ابعاد، اظهار داشت: شعار امسال دارای ابعاد گسترده‌ای است که مقام معظم رهبری با تسلط بر مسایل و موضوعات سال‌ها را نامگذاری می‌کند.

وی با بیان اینکه خدمات دولت تدبیر و امید در همه ابعاد گسترده و چشمگیر است، ادامه داد: ضرورت تلاش در جهت تحقق شعار سال بر همه مشخص است.

سبزی تأکید کرد : همدلی و همزبانی و وحدت همواره در طول تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی منشأ موفقیت نظام در عرصه‌های مختلف بوده است.

تسریع در عملیات اجرایی خط انتقال گاز به شهرستان دهلران

فرماندار دهلران ادامه داد: از شروع به کار دولت تدبیر و امید شاهد موفقیت در همه عرصه‌ها بوده‌ایم و امروز نیز این موفقیت‌ها در عرصه‌های داخلی و خارجی ادامه دارد.

سبزی تصریح کرد: در سال گذشته از محل اعتبارات عمرانی استانی، ملی و سفر ریاست جمهوری اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال برای پروژه‌های عمرانی، خدماتی، آبرسانی و عمران مرز در این شهرستان هزینه شد.

وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید برخاسته از متن مردم است و با تمام تلاش و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در جهت خدمت به مردم حرکت می‌کند.

فرماندار دهلران از پیگیری‌ها و تلاش‌ها برای تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های شهرستان خبر داد و افزود: به زودی عملیات اجرایی خط انتقال گاز به شهرستان تکمیل و همچنین بهره‌برداری از کارخانه سیمان دهلران انجام می‌شود.

وی از پیگیری برای مسیرهای ارتباطی شهرستان خبر داد و گفت: چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک در آینده شروع و کار تعریض پل‌های محور ارتباطی دهلران به مهران در حال انجام است و حذف نقاط در محور دهلران به مورموری نیز در حال انجام است.

سبزی از خدمات دولت در بحث توجه به کشاورزی شهرستان و آغاز عملیات اجرایی آبیاری تحت فشار در سطح 30 هزار هکتار از اراضی عین خوش دشت عباس خبر داد و تصریح کرد: این اقدام علاوه بر افزایش سطح زیرکشت محصولات کشاورزی و اشتغال در منطقه منجر به افزایش تولید نیز می‌شود.

وی ضمن ابراز رضایت از تلاش‌ها و پیگیری‌های ستاد خدمات هماهنگی سفر شهرستان، افزود: در ایام تعطیلات نوروزی بیش از 165 هزار نفر از اماکن تفریحی، تاریخی، مذهبی و دفاع مقدس شهرستان دیدن کردند.

فرماندار دهلران به تلاش‌ها در خصوص تأمین میوه شب عید در شهرستان اشاره کرد و گفت: در این ایام بیش از 35 تن میوه با قیمت مصوب دولتی جذب و در بازار توزیع شد.

وی از پیگیری‌ها برای واگذاری اراضی کشاورزی شهرستان به فارغ‌التحصیلان بومی در قالب تعاونی خبر داد و افزود: بکارگیری نیروهای بومی در شرکت‌های منطقه از دیگر کارهایی بوده که همچنان در دستور کار است تا افراد بیکار بومی بتوانند در این شرکت‌ها مشغول شوند.

وی همچنین از صادر کردم مجوز بازارپه مرزی دهلران ار سوی  دولت مرکزی عراق خبر داد.

سبزی با اشاره به نزدیکی به فصل برداشت محصولات کشاورزی در شهرستان، گفت: متولیان با برنامه‌ریزی لازم زمینه تسریع در برداشت و تحویل محصول به مراکز خرید با قیمت تضمینی برای بهره‌برداران فراهم کنند.

فرماندار دهلران به پیگیری‌ها در خصوص بازارچه مرزی دهلران اشاره و بیان کرد: دولت مرکزی عراق مجوز بازارچه را صادر کرده و سه مکان نیز برای راه‌اندازی بازارچه به کشور عراق معرفی شده است که با توجه به همت و تلاش استاندار ایلام این مهم نیز در آینده عملیاتی می‌شود.

وی با تأکید بر توجه به برنامه‌های دولت و پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید در همه زمینه‌ها، گفت: مدیریت فرصتی برای خدمت به مردم است و مدیران با رعایت سلسله مراتب اداری و توجه به وظایف و اختیارات خود و هماهنگی لازم با بخش‌داران در جهت خدمت هر چه بیشتر به مردم تلاش کنند..