راسان خبر/ نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالان هنر، فرهنگ و رسانه کشور از لحاظ پشتوانه هایی چون بیمه، یارانه و معیشت در مضیقه هستند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سارافلاحی روز پنجشنبه در نشست هیات رییسه شورای فرهنگ عمومی ایلام که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان از سه حوزه فرهنگ، هنر و رسانه به کشور ما ضربه های مهلک اعتقادی، فرهنگی، فکری، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می زند. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،

وی افزود: کشورهای معاند با تقویت حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه خود به ما ضربه می زند ولی در کشور ما تقویت این سه بُعد تاثیرگذار که باید مدافع اصلی ارزش ها و اعتقادات ما باشند دارای اعتبارات و بودجه ای اندک است در حالی که رسانه های غربی بسیار قدرتمند عمل می کردند.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: فعالان هنر، فرهنگ و رسانه کشور از لحاظ پشتوانه هایی چون بیمه، یارانه، معیشت در مضیقه هستند.

فلاحی تاکید کرد: مسئولان باید از مسیر هنر و رسانه آرامش را به جامعه تزریق کنند چرا که این اقشار جایگاه تأثیرگذاری در مدیریت افکار عمومی دارند و باید با اتکا به هنر و رسانه فرهنگ و تمدن غنی ایرانی اسلامی به دنیا معرفی شود و این موارد مستلزم تخصیص اعتبار است.

وی ادامه داد: هنر و فرهنگ اقتصادی در دنیای امروز از اهمیت زیادی برخودار است اما چندان مورد توجه قرار نگرفته است و رسانه و هنرمندان در واقع سربازان اصلی خط مقدم جبهه های فرهنگی، اقتصادی، دینی، اعتقادی و سیاسی هستند و آنها توان دفاع هنرمندانه و ظریف از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع می کنند.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از اعتبارات اربعین برای حوزه فرهنگ و هنر باید تزریق شود چرا که دشمن در حال ضربه زدن فکری و اعتقادی به اربعین است و مهران به عنوان گذرگاه اصلی اربعین بیش از پیش در حوزه اربعین نیازمند اعتبارات فرهنگی است.

کد خبر/۸۷۳۳۱

  • نویسنده : سمیه آذرمهر